sobota 8. srpna 2020 Soběslav

Lídrem STAN pro krajské volby potvrdil sněm v Plzni Pavla Čížka

Lídrem STAN pro podzimní krajské volby bude v Plzeňském kraji regionální předseda hnutí a současný hejtmanův náměstek pro dopravu Pavel Čížek. O tom, že Čížek povede kandidátku, hovořilo hnutí už loni, pozici stvrdil jeho regionální sněm, řekl krajský manažer Václav Cinádr.

STAN půjde do voleb s podporou hnutí Pro Plzeň, o další podpoře kandidátky jedná například ještě se Zelenými, případně s dalšími subjekty. Sněm také dnes vybral kandidáty na několik předních míst. Měli by se na nich objevit například starostka Kozolup na severním Plzeňsku Michaela Opltová, starosta Bělé nad Radbuzou na Domažlicku Libor Picka nebo klatovský místostarosta Martin Kříž.

V minulých volbách STAN kandidovalo v kraji pod hlavičkou uskupení Starostové a Patrioti s podporou Svobodných a Soukromníků. V pětačtyřicetičlenném zastupitelstvu získali čtyři mandáty a jsou součástí koalice s ČSSD, ODS a lidovci.

Sněm STAN dnes rovněž podle Cinádra vybral možného kandidáta do senátních voleb v obvodu Plzeň-město. Jeho jméno ale zatím nesdělil. Celostátní vedení STAN rozhodne, zda tohoto kandidáta vybere nebo zda v obvodu nikoho do voleb stavět nebude a podpoří kandidáta jiné demokratické strany, dodal Cinádr.

Autoři | Foto STAN

Štítky ČR, volby, STAN, Plzeňský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.