pondělí 27. září 2021 Jonáš

Klatovy lákají na bohatý program ke Dnům evropského dědictví

PR článek

Koncert s názvem Umění koloratury zahájí ve čtvrtek 16. září od 19.00 hodin v Klatovech program Dnů evropského dědictví (EHD). Jde zároveň o zahajovací koncert Mezinárodního festivalu komorní hudby, který se uskuteční ve zkrácené podobě na podzim. Vystoupí na něm Kristýna Kůstková (soprán) a orchestr Barocco sempre giovane. Jde o komorní soubor složený ze špičkových mladých českých profesionálních hudebníků. Další koncerty v rámci festivalu se uskuteční 7. října v arciděkanském kostele a konečně 4. listopadu na radnici.

Hlavní program Dnů evropského dědictví se ale uskuteční v sobotu 18. září na klatovském náměstí. Úderem desáté hodiny zahraje nejstarší jihočeská dechovka Babouci. „Věřím, že nejen milovníky country zaujme odpolední vystoupení jednoho z nejznámějších českých country hudebníků současnosti, Petra Kocmana. Sobotní program pak v 18.00 hodin završí koncert skupiny Čechomor, kterou není nutné představovat,“ zve místostarosta Klatov Martin Kříž

Dny evropského dědictví, které pořádá město Klatovy, ale zdaleka nejsou jen koncerty. Součástí akce budou také aktivity pro děti s DDM Klatovy, prohlídky jezuitského kostela (od 10.30 a 11.30 hodin) i možnost návštěvy klatovských památek a Pavilonu skla za snížené vstupné.

V neděli 19. září budou EHD pokračovat doprovodným programem vhodným nejen pro rodiny s dětmi v Hostašových sadech v režii městského kulturního střediska. Ve 14 hodin akci zahájí bubenická show Wild sticks, následovat budou hudební a divadelní vystoupení. Představí se také šermíři a žáci Základní umělecké školy Josefa Kličky se svým programem „Kramářské písně z histórie Klatov.“

Pro tvořivé děti budou k dispozici také dílničky pro děti, vyrobit si mohou drobné drátěné šperky, kožené přívěsky, využít mohou i dřevěné korálky a další materiál. Součástí této části programu bude i dobový trh, kde předvedou své umění dráteníci, řezbář, kartářka, ale i další řemeslníci.

Současně budou v neděli odpoledne ve Vrchlického sadech hry a aktivity s evropskou tematikou, které zajišťuje  EUROPE DIRECT Klatovy. Účastníci se mimo jiné zábavnou formou seznámí s 24 úředními jazyky Evropské unie, zažijí virtuální prohlídky hlavních evropských měst. Venkovní hra propojí v konkrétních zastaveních Klatovy a EU.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Štítky Klatovy, kultura, koncert, Dny evropského dědictví

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.