Počasí dnes22 °C, zítra22 °C
Neděle 4. června 2023  |  Svátek má Dalibor

Bagr vjel divoce na kruhový objezd, převrátil se na bok a zablokoval důležitou komunikaci

Příliš vysokou rychlostí vjel na dopravně nejvytíženější kruhový objezd v Klatovech řidič bagru. Stavební stroj se převrátil na bok a ochromil tak provoz na velmi důležité komunikaci odkud se vyjíždí z města směrem na Strakonice nebo na Železnou Rudu.

Nehoda se stala na kruhovém objezdu v Tyršově ulici u velkého parku ve středu v podvečer. Z převráceného bagru pomohli hasiči třiašedesátiletému muži, kterého předali do péče záchranářů. „Došlo k úniku hydraulického oleje, který hasiči zasypali sorbentem. Na místo jsme povolali k vyprošťování automobil ze stanice Plzeň - Košutka, aby následně bagr postavil zpět na kola,“ uvedl mluvčí hasičů Michal Holeček. Podle informací mluvčí záchranné služby utrpěl řidič havarovaného bagru lehčí zranění a záchranáři ho transportovali do Klatovské nemocnice.

„Z dosavadního vyšetřování vyplývá, ze řidič pracovního stroje nepřizpůsobil rychlost jízdy dopravně technickému stavu vozovky, nezvládl řízení, s bagrem se převrátil na pravý bok a havaroval. Požití alkoholu vyloučila dechová zkouška. Policisté odhadli způsobenou škodu na částku přesahující 500 tisíc korun,“ doplnila mluvčí policie Dagmar Jiroušková. Krátce po 22. hodině se podařilo hasičům za pomoci jejich speciálního vozidla z Plzně postavit převrácený bagr zpět na kola. Následně se mohl obnovit provoz na zablokovaném kruhovém objezdu.

Je to marný, je to marný, je to marný, přesně tohle vždy opakují obyvatelé Klatov, když opět uvízne kamion pod nechvalně vyhlášeným železničním mostem v ulici 5. května na silnici I/27. Zatím poslední neúspěšný pokus o průjezd vyššího kamionu pod...

Nehoda se stala jen několik stovek metrů od vyhlášeného železničního mostu v ulici 5. května na silnici I/27, který si získal přezdívku Klatovská gilotina. Na svém kontě už má desítky obětí z řad kamionů. Řidiči nákladních vozidel zde velmi často nerespektují dopravní značku, která upozorňuje na výšku mostu, pod který vjíždějí s vyššími vozidly. Ty pak končí pod mostem roztříštěné nebo zaseknuté.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto HZSPK

Štítky nehoda bagru, převrácený bagr, nehoda na kruhovém objezdu, kruhový objezd, bagr, Strakonice, Klatovy, Železná Ruda, Plzeň, Klatovská nemocnice, a.s., Košutka

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.