Matka nechala roční dítě zavřené v rozpáleném autě. Hasiči museli rozbít okno, aby holčičku zachránili

Autoři | Foto Richard Beneš

Roční dítě zůstalo ve středu odpoledne zavřené v rozpáleném autě v Plzni na Belánce. Hasiči museli rozbít okénko a dítě vytáhnout. Holčičku zdravotníci převezli do nemocnice. Josef Cink z plzeňské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu řekl médiím, že středa byla na západě Čech nejteplejším dnem letošního roku. Obě stanice v Plzni naměřily maximální hodnoty přes 36 stupňů Celsia.

Policie přijala oznámení o tom, že v autě na Belánce je zavřené malé dítě, po 13:30. Hlídka okamžitě přijela na místo, současně policisté podle registru zjistili majitelku vozidla a zkoušeli jí telefonovat. Nezvedala ale telefon, řekl policejní mluvčí Michal Schön. Přivolaní hasiči proto podle jejich mluvčího Petra Poncara rozbili okénko auta a dítě vytáhli a předali záchranné službě.

"Roční holčičku jsme s úpalem, ale při vědomí převezli do nemocnice," uvedla mluvčí záchranné služby Andrea Divišová. Policie i záchranáři důrazně upozorňují na to, aby lidé v autech nenechávali děti ani zvířata, a to ani na pár minut. "V autě na sluníčku jsou vysoké teploty a hrozí vážné nebezpečí," zdůraznila Divišová.

Matka dítěte, narozená v roce 2003, podle Schöna následně k autu sama přišla. Jak dlouho bylo dítě v rozpáleném voze zavřené, zatím policie neví.

Bylo pořádní horko

Nejtepleji bylo ve středu v Dobřanech na jižním Plzeňsku, kde naměřili 36,5 stupně Celsia. Dosavadní rekord stanice, která má ale jen jedenáctiletou řadu měření, byl pro 2. červenec 31,4 stupně. Druhé nejvyšší teploty zaznamenaly stanice v Plzni. Stanice Mikulka u sídla meteorologů dnes naměřila 36,4 stupně, dosavadní rekord stanice z roku 2008 byl 32,7 stupně. V Plzni - Bolevci se odpoledne rtuť teploměru zastavila na 36,3 stupně, rekord z roku 2008 byl 33,4 stupně, řekl Cink.

Teplotní rekordy v Plzeňském kraji podle něj překonaly kromě Klatov a Nepomuku všechny stanice a v Karlovarském kraji úplně všechny. Klatovy dosud držely regionální rekord pro 2. červenec. V roce 1952 tam naměřili 34 stupňů Celsia, dnes tam teplota dosáhla o desetinu stupně nižší hodnoty.

Hodnocení článku

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky záchrana dítěte, dítě v autě, rozpálení auto, policie, okno

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.