čtvrtek 27. ledna 2022 Ingrid

Silnice v Plzeňském kraji jsou po včerejší vánici sjízdné, většinou holé, na horách se zbytky sněhu

S opatrností sjízdné jsou od dnešního rána silnice v Plzeňském kraji. V nižších polohách začalo pršet, takže vozovky jsou většinou holé. Zbytky sněhu, sněhové břečky nebo závějí při okrajích silnic mohou být ještě na horách ve výškách nad 650 metrů nad mořem v Českém lese nebo na Šumavě, informoval o tom dispečer krajských silničářů Jiří Slapnička.

„Všechny silnice by měly být průjezdné, nemám informace ani o tom, že by někde zůstaly viset kamiony. Řidiči ale musejí s ohledem na roční dobu a počasí jezdit opatrně," řekl Jiří Slapnička dispečer. Situace v kraji je podle něj už klidnější než v úterý odpoledne a navečer, kdy komplikovalo dopravu husté sněžení. Kvůli nehodě autobusu a několika uvízlým nákladním autům byla večer neprůjezdná část silnice první třídy z Plzně na Karlovy Vary v okolí Bezvěrova na severním Plzeňsku. Nyní tam ještě mohou být zbytky uježděného nebo rozbředlého sněhu.

Policie uzavřela kvůli vichřici, silnému sněžení a několika nehodám část úseku na trase Plzeň - Karlovy Vary.

Z důvodu několika dopravních nehod a zejména kvůli vichru a silnému sněžení policie v podvečer uzavřela hlavní silniční tah I/20 na trase Plzeň – Karlovy Vary v úseku mezi křižovatkou na obec Krsy až po Bezvěrov. Na místě ve sněhu uvízlo několik...

Podle Ředitelství silnic a dálnic jsou dálnice D5 i silnice v kraji převážně holé, řidiči musejí počítat místy se zhoršenou viditelností způsobenou dešťovými nebo smíšenými srážkami. Zejména na Tachovsku a Klatovsku fouká siný vítr.

Autobus převrácený na boku a stejně tak i několik dalších převrácených nákladních automobilů. Do toho odstraňování celé řady popadaných stromů v důsledku silného větru. Tak vypadají zásahy, které zaměstnávají dnes odpoledne hasiče na mnoha...

Ohodnoť článek

Autoři | Foto ŘSD / SUSPK

Štítky silnice, sjízdnost silnic, údržba silnic, sněžení, SÚSPK, nehody, Plzeňský, silničáři, ŘSD

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.