pondělí 29. listopadu 2021 Zina

Motoristé pozor, startuje rekonstrukce ulice U Hřbitova. Potrvá až do půlky příštího roku

Další omezení v dopravě si v Plzni vyžádá právě zahájená rekonstrukce ulice U Hřbitova, která potrvá až do poloviny příštího roku. Správa veřejného statku města Plzně opraví komunikaci, Vodárna Plzeň v ulici položí nové vodovodní potrubí a opraví kanalizaci. Jedná se o stavbu za více než 13 milionů korun, součástí bude také nové odvodnění a veřejné osvětlení.

„Při opravě komunikací je nutné myslet také na sítě pod nimi uložené. Právě ty totiž při poruše mohou poškodit nově opravenou vozovku. Nejčastěji se to stává při porušení vodovodního potrubí. Proto město rekonstrukce ulic v zástavbě koordinuje s plzeňskou vodárnou a plánuje jejich opravy společně. Tak to bude i při rekonstrukci ulice U Hřbitova na Nové Hospodě,“ vysvětlil technický náměstek primátora Pavel Šindelář (ODS).

„V první etapě, která se uskuteční ještě letos, dojde k výměně vodovodního potrubí ze 60. let v celé délce ulice a současně bude provedena oprava kanalizačního potrubí a odboček částečně v otevřeném výkopu a částečně bezvýkopově kanalizačním robotem. Nově budou také vysazeny odbočky uličních vpustí, vyspraveny kanalizační šachty a vyměněny poklopy,“ doplnil Pavel Šindelář. Současně bude také prodloužena stávající kanalizace v sousední Chotěšovské ulici v délce 12,5 metru tak, aby bylo možné připojit nové vpusti a stávající přípojky a výměnu vodovodní přípojky na veřejně přístupném prostranství.

Po zimní přestávce se provede oprava komunikace včetně jejího odvodnění. Technický stav stávající komunikace nevyhovuje, je narušena mnoha výtluky a překopy inženýrských sítí s nevyhovujícím odvodněním. Současný stav nevyhovuje ani z hlediska bezpečnosti silničního provozu a z hlediska bezpečnosti chodců, proto budou doplněna parkovací stání a jednostranný chodník. V rámci stavebních úprav tak bude obnovena obousměrná vozovka v šíři 5,5 metru včetně uličních vpustí. V části ulice U Hřbitova budou doplněny bezpaticové ocelové stožáry s LED svítidly.

Rekonstrukce ulicie U Hřbitova se uskuteční za úplné uzavírky. Majitelům nemovitostí a pozemků bude v rámci aktuální fáze stavby umožněn vjezd a výjezd do té části ulice, kde nebude v danou dobu prováděna stavební činnost.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Ředitelství silnic a dálnic ČR

Štítky rekonstrukce ulice, U Hřbitova, doprava, oprava ulice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.