čtvrtek 9. července 2020 Drahoslava

Po nejvytíženější tramvajové lince č. 4 by měly v budoucnu jezdit největší tramvaje v zemi

Dobrá zpráva pro všechny cestující v přeplněných tramvajích na lince číslo 4. O výrobě a dodání speciálních velkokapacitních tramvají totiž začínají jednat Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP) s výrobci. Cílem je zefektivnit provoz na nejvytíženější tramvajové lince číslo 4. Poptávaná konfigurace tramvají v délce 38 až 42 metrů by byla v České republice unikátní.

Provoz tramvají patří mezi nejekologičtější způsob městské veřejné dopravy. PMDP provozují tři tramvajové linky, na které vypravují celkem 114 tramvají a snaží se co nejefektivnějším způsobem zajistit obnovu vozového parku. K již zasmluvněné dodávce až sedmi středněkapacitních a až 22 obousměrných vozidel hledají PMDP optimální tramvaje pro linku 4.

Linka 4 dlouhodobě patří mezi nejvytíženější linky v republice a v plzeňském provozu má zcela výjimečné postavení. „Ranní interval linky je zkrácen až na dvě minuty, což v provozu naráží na technické možnosti světelné signalizace. Může tak docházet i k nepravidelnostem v provozu a sjíždění více vozů za sebou. Zpožděný spoj pak bývá přeplněný a následující spoje jedou poloprázdné,“ popisuje Miroslav Macháň, dopravně provozní ředitel PMDP.  

„V prosinci minulého roku proběhlo zkušební zařazení soupravy v délce 45 metrů do standardního provozu na linku 4 a potvrdilo možnost uvažovat v budoucnosti právě směrem k velkokapacitním tramvajím. Ty pak v konečném důsledku napomohou plynulému provozu a umožní zefektivnit provoz na této páteřní lince,“ vysvětlil Macháň.

Vozový park tramvají se cyklicky obměňuje přibližně po 25 až 30 letech. PMDP jsou aktuálně ve velmi citlivé fázi, kdy v následujících 10 letech skončí životnost 72 tramvají, jejichž nahrazení je nezbytné pro další fungování veřejné dopravy v Plzni.

„Otevřením otázky velkokapacitních tramvají se pro nás i pro město Plzeň nabízí příležitost zařadit se mezi západoevropská města, která podporují provozně efektivnější dlouhé tramvaje. Ty pak ve výsledku vyjdou levněji, jsou úspornější a komfortnější pro cestující, aniž by finančně zatížily dopravní podnik či město Plzeň více než klasická souprava dvou vozů,“ říká Roman Zarzycký (ANO), náměstek primátora a předseda představenstva PMDP.

Tržní konzultace má za cíl zmapovat a zanalyzovat možnosti dodavatelů a vyjasnit některé detaily technického zadání tak, aby mohlo dojít k dalšímu posouzení vhodnosti takovýchto tramvají pro Plzeň a eventuálně i k jejich nákupu.

Nedílnou součástí úvah nad velkokapacitními tramvajemi je dostatečné zázemí pro údržbu a odstav. Během rekonstrukce vozovny Slovany, která bude zahájena v letošním roce, dojde k úpravám umožňujícím provoz velkokapacitních tramvají. Výhledově by bylo možné tyto vozy využít také pro provoz na uvažované tramvajové trati na Vinice.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Štítky tramvaje, PMDP, Roman Zarzycký, nové tramvaje, dopravní podnik

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.