pondělí 6. července 2020 Státní svátek - Mistr Jan Hus

Další havárie na elektrokoloběžce, namol opilý jezdec s řidičákem v čistírně se zranil

Pouhé dva dny poté, co jsme informovali o nehodě muže na elektrokoloběžce, máme další podobný případ. Tentokrát ovšem jezdec vyšperkoval svoji spanilou jízdu zakončenou havárií tím, že byl namol opilý. Navíc má uložený zákaz řízení motorových vozidel.

„Dvaatřicetiletý řidič na neregistrované elektrokoloběžce jel v obci Malechov u Klatov ve směru jízdy na obec Švihov. Náhle vjel vpravo na krajnici a následně mimo vozovku do silničního příkopu, kde upadl hlavou na povrch vozovky. Při dopravní nehodě utrpěl zranění a byl převezen do Klatovské nemocnice k ošetření,“ uvedla k nehodě mluvčí policie Dagmar Brožová.

Škoda na elektrokoloběžce byla tentokrát vyčíslena na pět tisíc korun. „Řidič se podrobil dechové zkoušce ke zjištění, zda nejel pod vlivem alkoholu. Odborné měření elektronickým přístrojem mělo pozitivní výsledek 2,60 promile alkoholu v krvi. Z dostupných evidencí policisté zjistili, že má také platnou blokaci řidičského oprávnění všech jeho dosud získaných skupin,“ doplnila mluvčí. Řidič je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Minulý týden se zranil u obce Babylon na Domažlicku čtyřicetiletý muž na elektrokoloběžce. Na přímém úseku cyklostezky se pravděpodobně dostatečně nevěnoval řízení a najel na vozovce na kořeny stromu zvedající živicový povrch. S koloběžkou dostal smyk a upadl do levého příkopu. Při pádu utrpěl zranění. Tento jezdec měl ale test na alkhol negativní. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Pixabay.com

Štítky nehoda, koloběžka, zranění, Plzeňský, elektrokoloběžka, alkohol, zákaz řízení

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.