sobota 11. července 2020 Olga

Prvňáčci z Plzně mohou i letos získat Plzeňskou kartu ve formě přívěsku

Již čtvrtý rok nabízejí Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP) ve spolupráci s městem Plzeňskou kartu ve formě přívěsku pro nastupující prvňáčky všech plzeňských škol zdarma. Každoročně se akce týká přibližně dvou tisíc dětí, které k Plzeňské kartě získají také řadu slev a bonusů.

„I přes letošní nestandardní formu zápisů do prvních tříd, které probíhaly kvůli pandemii virového onemocnění bez přítomnosti dětí, jsme se opět rozhodli nabídnout všem nastupujícím prvňáčkům Plzeňskou kartu ve formě přívěsku zdarma,“ říká Roman Zarzycký, náměstek primátora a předseda představenstva PMDP,

„Jsem moc rád, že i v letošním roce se nám podařila domluvit spolupráce s více než desítkou partnerů, díky kterým dětem a jejich rodičům zpříjemníme start školní docházky řadou slev, bonusů či bezplatných vstupů.“

Pokud děti ukáží svoji novou Plzeňskou kartu spolu se speciálním kuponem, mohou využít výhody u 12 partnerů. Získají tak například zdarma permanentku do Techmanie, vstupenku na prohlídku Divadla Alfa či levnější vstupy do centra virtuální reality VR Future nebo do zoologické zahrady. Slevové kupony mohou děti uplatnit i v několika obchodech.

Plzeňskou kartu děti využijí kromě cestování plzeňskou městkou veřejnou dopravou i k rezervaci a výdeji školních obědů nebo například jako členskou kartu Knihovny města Plzně. Zažádat o Plzeňskou kartu zdarma mohou rodiče dětí, jakmile dostanou potvrzení o přijetí žáka na konkrétní základní školu, a to až do 30. 9. 2020.

Přívěsek je oproti klasické kartě méně náchylný k poškození a ztrátě, zdarma bude navíc také vystavení prvního duplikátu karty v případě ztráty nebo odcizení karty.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto PMDP

Štítky plzeňská karta, prvňáčci

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.