pátek 3. července 2020 Radomír

Všechny dopravní služby na území města Plzně bude řídit metropolitní dispečink

Metropolitní dispečink budují Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP).  Stane se základním kamenem pro sledování, organizaci, sběr dat a řízení dopravní infrastruktury města. Hotový byl měl být před koncem roku 2022.

„Metropolitní dispečink se stane páteřním řešením všech dopravních služeb na území města, pomůže ke zvýšení plynulosti dopravy, snížení počtu a rozsahu kongescí, lepší informovanosti občanů a zejména dovolí účinně reagovat v krizových situacích,“ říká Roman Zarzycký (ANO), náměstek primátora a předseda představenstva PMDP.

„Vlivem současné situace očekáváme opětovný nárůst individuální dopravy a prediktivní ovlivňování dopravních proudů vidíme jako nevyhnutelný proces k udržení mobility města,“ popisuje Jiří Ptáček, generální ředitel PMDP. „Vybudované pracoviště, jehož součástí se stane i dopravní dispečink PMDP, umožní rychlejší a pružnější komunikaci jednotlivých pracovníků a urychlí tak vzájemnou výměnu dat, odstraňování závad v provozu a také umožní efektivněji řídit dopravu v případě mimořádných událostí.“

„Aktuálně probíhá výběr zhotovitele prováděcího projektu. Prováděcí projekt by měl být dokončen v říjnu tohoto roku, kdy by mělo dojít k zahájení výstavby nového pracoviště a postupnému slučování datových zdrojů jednotlivých agend. V případě, že se podaří sehnat dostatečné finanční krytí, předpokládáme dokončení všech v současnosti plánových etap na podzim roku 2022,“ doplňuje Zarzycký.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Autoři | Foto PMDP

Štítky metropolitní dispečink, MHD, PMDP, dopravní podnik, doprava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.