sobota 2. července 2022 Patricie

Velké cvičení záchranných složek na fotbalovém stadionu ovlivní pohyb v prostoru Štruncových sadů a okolí

Fotbalový stadion se zítra ráno stane dějištěm speciálního cvičení. Účastní se ho 600 figurantů a 200 profesionálů z řad hasičů, policie a záchranářů. Obrovské manévry si vyžádají také řadu omezení. Policisté upozorňují Plzeňany, aby se v době od 8:30 do 16:00 v okolí Štruncových sadů raději vůbec nepohybovali. Řidiči aut by naopak měli počítat s tím, že v blízkosti Doosan arény bude velký provoz vozidel integrovaného záchranného systému.

Fotbalový stadion se promění v improvizované bojiště. Strážníci, policisté, hasiči i zdravotníci budou nacvičovat situaci, kdy na stadionu zaútočí střelci. Akce AMOK je taktéž součástí mezinárodního programu S4AllCities, který pracuje s nejmodernějšími technologiemi, které dokáží nasimulovat chování davu. Velké manévry s sebou nesou i řadu opatření. 

Fotbalový stadion se v rámci cvičení promění v bojiště, stovky policistů budou zasahovat proti střelcům

Stadion ve Štruncových sadech se stane dějištěm speciálního cvičení. Účastní se ho 600 figurantů a 200 profesionálů z řad hasičů i policie. Jejich úkolem bude zneškodnit aktivní střelce a evakuovat návštěvníky fotbalového utkání. Přítomní...

 „V době od 8.30 do 16.00 hodin bude omezen vstup a volný pohyb veřejnosti v prostoru fotbalového stadionu a jeho okolí. Chtěli bychom požádat, aby lidé do dotčené lokality nevstupovali a dodržovali pokyny policie. Zároveň je třeba počítat s tím, že v okolí místa cvičení bude probíhat zvýšený provoz vozidel složek integrovaného záchranného systému, zejména Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje,“ upozorňuje radní pro oblast bezpečnosti Martin Zrzavecký (ČSSD). 

Na zajištění bezpečnosti budou dohlížet strážníci městské policie spolu s Policií ČR. Hlídat budou především okolí stadionu. „Naším úkolem dále bude informovat veřejnost o omezení vstupu nepovolaných osob do uzavřeného prostoru a v neposlední řadě dohled k zajištění bezpečného a plynulého průjezdu vozidel IZS na odsunové trase a zajištění veřejného pořádku v místě příjmu zraněných. Příslušníci Pořádkové jednotky Městské policie Plzeň se připojí k Pořádkové jednotce a zásahové jednotce Policie ČR k zásahu přímo na fotbalovém stadionu,“ uvedla mluvčí Městské policie Plzeň Jana Pužmanová.
 

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Zdravotnické zařízení Ministerstva vnitra

Štítky cvičení, AMOK, teroristický útok, chytré technologie, bezpečnost, omezení, dopravní omezení

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.