pondělí 29. listopadu 2021 Zina

Policie si došlápla na cizince ve fabrikách, několik jich mělo falešné doklady a hrozí jim vyhoštění

Pobytovou kontrolu zaměřenou na zaměstnávání cizinců podnikli příslušníci cizinecké policie v jedné klatovské firmě. Cílem bylo zjistit, jestli mají cizinci patřičné dokumenty potřebné k pobytu i k práci na území České republiky.

„Kontrolou prošli cizí státní příslušníci pracující v jedné klatovské firmě. Tři z nich předložili policistům ke kontrole nejprve osobní doklady, které je neopravňovaly na území ČR pracovat, a následně se prokazovali občanskými průkazy Rumunska, které na místě přítomný specialista na odhalování padělků označil za padělané nebo pozměněné,“ říká policejní mluvčí Pavla Burešová.

Cizince policisté na místě zadrželi, nyní trojice hříšníků čelí podezření ze spáchání trestného činu padělání a pozměnění veřejné listiny. Zároveň je s cizinci vedeno i správní řízení o vyhoštění z důvodu porušení pobytového režimu cizinců na území ČR. Jeden z nich totiž překročil maximální dobu povolenou k pobytu a všichni tři pracovali v České republice bez povolení, navíc se vydávali za občany EU.

„Ve správním řízení mohou být vyhoštěni z území Evropské unie až na pět let a také jim hrozí, že do doby vycestování budou zajištěni v detenčním zařízení pro zajištění cizinců,“ doplnila mluvčí.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky krimi, kontroly, cizinci, cizinecká policie, falešné doklady, firmy, Klatovsko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.