čtvrtek 24. září 2020 Jaromír

Havárie na vodovodním řadu ochromila dodávku vody pro městskou část Doubravka

Bez vody se na několik hodin ocitli v neděli večer obyvatelé plzeňské městské části Doubravka. Důvodem byla havárie na vodovodním řadu DN 600 v Partyzánské ulici, která se stala v 19.13 hodin.

„Havárie byla přibližně v křižovatce Partyzánská x Dítětova. V důsledku toho byla přerušena dodávka vody v Doubravce a došlo také k zakalení vody v jiných čtvrtích jako Slovany či Bory. Dodávka vody byla obnovena přibližně kolem 23. hodiny,“ informovala mluvčí městské společnosti Vodárna Plzeň Dana Veselá.

Potrubí, na němž došlo k havárii, má průměr 600 mm a vede z vodojemu Lobzy směrem do centra, které zásobuje pitnou vodou. „Jedná se o hlavní řad. Místo prasknutí je nyní uzavřeno šoupětem před a šoupětem za,“ vysvětlila mluvčí.

Vlivem propojenosti vodovodní sítě je zásobování zajištěno vodou z jiných řadů a bez vody by tedy neměl být žádný připojený odběratel. Na odstranění havárie pracovníci vodárny teď pracují. „Z důvodu zvýšeného průtoku a změny směru proudění v některých řadech došlo k zakalení vody, zákal průběžně odstraňujeme odkalením. Za způsobené obtíže se všem zákazníkům omlouváme,“ dodala Dana Veselá.  

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Pixabay.com

Štítky havárie na vodovodním řadu, dodávka vody, Plzeň Doubravka, Vodárna Plzeň

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.