pátek 10. července 2020 Libuše / Amálie

Muž spadl do jámy za domem, na pokraji smrti ho po několika dnech zachránili sousedé

Horor a neuvěřitelná muka musel zažívat několik dní muž, který spadl do jámy vykopané za jeho domem. Sám se nedokázal z této smrtelné pasti vyprostit. Téměř na pokraji smrti ho našli až sousedé, kteří po něm začali pátrat na základě žádosti jeho sestry.

Dramatická událost se šťastným koncem se stala v obci Pocinovice na Domažlicku. Sedmapadesátiletého muže začala pohřešovat jeho sestra z Prahy, která se mu nemohla čtyři dny dovolat na jeho mobilní telefon. Žena se obávala o život svého bratra, a proto nejprve kontaktovala svoji známou.  

„Žena však nebyla na blízku, a tak s celou situací seznámila sousedy a poštovní doručovatelky. Soused prohledal dům, který byl odemčený, doručovatelky prohledávaly okolí domu. V jámě u domu pak nalezly muže ležícího na zádech. Všichni společně mu poskytovali první pomoc, kontaktovali dobrovolné hasiče a ti přivolali k asistenci policejní hlídku ze Kdyně,“ popsala dramatickou záchranu života mluvčí policie Dagmar Burešová.  

Na místo přijeli i záchranáři, kteří muže vyproštěného z jámy převzali do své péče. „Byl podchlazený, dehydrovaný a zmatený. Nebyl schopen uvést, jak dlouho v jámě byl. Zřejmě se jednalo o několik dní. Policisté poté dům uzamkli a se souhlasem sestry nalezeného muže klíče předali sousedům. Velké poděkování za záchranu člověka z jámy tak patří pocinovickým občanům, poštovním doručovatelkám a členům sboru dobrovolných hasičů Pocinovice,“ dodala mluvčí policie.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky záchrana života, záchrana muže, jáma, sousedská pomoc, pátrání, pohřešovaný muž

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.