středa 8. července 2020 Nora

Centrální plzeňský obvod nainstaloval nové herní prvky na svých dětských hřištích

Přes 90 dětských hřišť, včetně 11 větších komplexů zahrnujících kromě koutků s dětskými prvky a také víceúčelová hřiště se nachází na území centrálního plzeňského městského obvodu. Úřad v těchto dnech kontroluje funkčnost a bezpečnost herních prvků na těchto hřištích na svém území. A přibývají i nové dětské hrací prvky.

„Nedávno jsme na několika dětských hřištích nechali odstranit herní prvky, které už dosloužily a nahradili je zcela novými,“ informuje David Procházka (ANO), starosta plzeňského centrálního obvodu. “Nový herní prvek najdou rodiče s dětmi na hřišti v Puškinově ulici, kde trojramenný kolotoč pro malé děti a předškoláky nahradil zrušenou dřevěnou lezeckou stěnu, ve Štruncových sadech stojí zase moderní sestava se skluzem místo nevyhovující staré a v Mandlově ulici přibyl k lanové sestavě hrad se skluzem místo na podzim demontované sestavy,“ upřesňuje David Procházka.

Pro obvod je prvořadým kritériem bezpečnost a funkčnost všech dětských zařízení a proto jsou také dětská hřiště každý týden osobně kontrolována pověřenými pracovníky úřadu a během každých tří měsíců se pak provádí pravidelné odborně technické kontroly všech prvků. Z těchto kontrol jsou předkládány podrobné revizní zprávy včetně fotodokumentace. Všechna dětská hřiště včetně hracích prvků a sestav jsou neustále pod odborným dohledem.

„Pečlivě dbáme na to, aby bezpečnost a funkčnost všech dětských zařízení v našem obvodě byla prvořadým kritériem, a proto je kontrolujeme každý týden a během každých tří měsíců se pak provádí pravidelné odborně technické kontroly všech prvků včetně revizní zprávy a fotodokumentace,“ dodává David Procházka.

Kromě dětských hřišť se obvod stará o veřejná dětská pískoviště včetně pískovišť v mateřských školkách. Výměna probíhá dle hygienických norem každoročně v jarních měsících. V rámci obvodu začneme na začátku měsíce května.

„Stejně jako na veřejných dětských hřištích stejným způsobem pečujeme i o hřiště v našich mateřských školách. V letošním roce zkoušíme prodloužit životnost herních prvků kompletní obnovou nátěrů. Vhodnost této investice následně vyhodnotíme, a pokud bude smysluplná, budeme takto postupovat i v celém obvodu,“ doplnil Petr Baloun, I. místostarosta Městského obvodu Plzeň 3. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto ÚMO Plzeň 3

Štítky hřiště, herní prvky, dětské hřiště, kontrola, David Procházka

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.