Celkem 400 kilometrů nového vedení velmi vysokého napětí (VVN) a modernizaci stávajících 600 kilometrů vedení bude v příštích deseti letech budovat Nizozemí. Na tomto rozsáhlém projektu energetické infrastruktury v hodnotě 1,75 miliardy EUR se bude významným způsobem podílet plzeňská společnost Omexom GA Energo. Modernizací se zvýší přenosová kapacita o 30 procent.
Omexom GA Energo je přední společností v oblasti projektování a výstavby elektrické infrastruktury. Teď uzavřela významnou rámcovou smlouvu se společností TenneT, jedním z klíčových evropských provozovatelů přenosových soustav Nizozemí. Tato smlouva, jejíž hodnota se pohybuje kolem 1,75 miliardy EUR, byla uzavřena mezi čtyřmi partnery, kteří se budou společně podílet na výstavbě a modernizaci energetické infrastruktury v Nizozemí.
„Jsme velmi hrdí na to, že jsme součástí takto významného projektu, který posiluje naši pozici mezi předními hráči v oblasti energetické infrastruktury v Evropě. Tato rámcová smlouva potvrzuje naše schopnosti realizovat technicky náročné projekty s důrazem na udržitelnost a inovace. Společně s našimi partnery v rámci TenneT přispíváme k formování energetické budoucnosti, která je nejen efektivní, ale také šetrná k životnímu prostředí,“ informoval Zdeněk Židek, generální ředitel Omexom GA Energo.
Společnost TenneT ve své tiskové zprávě vydané při příležitosti podpisu rámcové smlouvy uvádí: „Odolné, nezávislé a udržitelné zásobování energií vyžaduje významné rozšíření elektrické sítě. Rychlý růst počtu větrných turbín a solárních panelů a další růst poptávky po elektřině v důsledku udržitelnějšího průmyslu, podniků a spotřebitelů vyžaduje mimo jiné rychlé rozšíření přenosové soustavy. Společnost TenneT se tomu věnuje každý den a v příštích 10 letech investuje do nizozemské vysokonapěťové sítě na souši i na moři více než 60 miliard eur.“
Neméně důležitou součástí smlouvy je závazek pro partnery, a to dodržování Paktu o čistém a bezemisním stavebnictví. To znamená, že všechny projekty budou od počátku usilovat o výstavbu zcela bez emisí a o minimální dopad na životní prostředí. Délka trvání kontraktu – až deset let –dává možnost partnerům investovat do inovativních a bezemisních technologií.
„Při přechodu na vysokonapěťovou síť odolnou vůči budoucnosti stojíme před obrovskou výzvou. Úzkou a dlouhodobou spoluprací s těmito partnery nejenže budujeme robustní a spolehlivou vysokonapěťovou síť, ale také přispíváme k bezpečnosti, inovacím a efektivitě během realizace,“ dodává Maarten Abbenhuis, provozní ředitel společnosti TenneT.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.