pátek 3. července 2020 Radomír

Koronavirová pandemie zatím nepřerušila budování nejdůležitějších staveb v regionu

I v době koronavirové pandemie pokračují v Plzeňském kraji všechny velké silniční stavby. Ani v Plzni se zatím nezpožďují tři největší investice, zjistili novináři od plzeňského Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) a od starostů. Jde o stavby za zhruba 3,5 miliardy korun včetně daně z přidané hodnoty.

Ředitelství silnic a dálnic zahájí koncem dubna svoji největší silniční stavbu na tahu I/27 z Plzně do Klatov. Přeložka Šlovice - Přeštice za zhruba 1,1 miliardy korun bude dlouhá 6,3 km. Součástí bude obchvat Horní Lukavice, kudy projíždí asi 20 tisíc vozidel denně. "Usilujeme o něj už 40 let," uvedl starosta obce Pavel Rádl. Smlouva s dodavatelem bude podle něj podepsána v těchto dnech. "Za pět let vzrostla doprava o třetinu. O deset procent se od ledna zvýšil počet kamionů," řekl. Po silnici bez mýta tudy jezdí nákladní vozy na Domažlice.

Podle plánu pokračuje stavba první části východního okruhu v Plzni u Boleveckého rybníka za téměř 600 milionů Kč, kde bagry hloubí koridor a odlamují skálu. Za polovinou je pokračující stavba rozšířené silnice z Plzně do Třemošné na hlavním tahu I/27 na Most za více než 260 milionů Kč a v polovině roku má být hotová poslední etapa přivaděče k dálnici D5 z Janova k Nové Hospodě za více než 200 milionů Kč. "Podle plánu, tedy ve středu jsme zahájili stavbu průtahu, bez zpoždění v harmonogramu jsme také na stavbě hasičské zbrojnice," řekl starosta Železné Rudy Filip Smola. Jde o akce za celkem 80 milionů Kč.

Podle plzeňského radního pro ekonomiku Davida Šloufa nejsou zatím zastavené ani zpožděné tři hlavní letošní stavby ve městě za celkem 1,3 miliardy Kč. Naplno běží výstavba kanalizace a vodovodu v části Koterov za 252 milionů Kč. Koncem ledna se rozběhla stavba vědeckotechnického parku pro inovační firmy Tech Tower v bývalém pivovaru a kasárnách Světovar na Slovanech. Jde o největší investici města v letošním a příštím roce za 640 milionů Kč. Demoliční práce běží od února také na projektu Zátiší za 400 milionů Kč, kde má vzniknout 183 menších městských bytů v 18 domech. Budou určeny pro lidi, kteří získávají obtížně nájemní či vlastní bydlení na komerčním trhu. Jde o největší bytový projekt Plzně za 15 let.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto MMP

Štítky stavební práce, investice, silnice, stavba, silniční stavby, východní okruh, Světovar

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.