St 26. 8. 2026Luděk
Zprávy

Policie ukončila pátrání po autistickém mladíkovi, který se ztratil u Černého jezera na Šumavě

Zuzana Pešková1 minuta čtení9. 8. 2023, 18:22 · akt. 7:01
Autistického mladíka viděli naposledy u Černého jezera na Šumavě, nemluví a může být v ohrožení
Autistického mladíka viděli naposledy u Černého jezera na Šumavě, nemluví a může být v ohrožení · Foto: Richard Beneš / Policie ČR

Policisté odvolali pátrání po osmnáctiletém mladíkovi, který trpí poruchou autistického spektra a nemluví. Naposledy ho viděli ve středu kolem jedné hodiny odpoledne v okolí Černého jezera, kde šel mladý muž s rodiči po turistické stezce. Během noci na čtvrtek se ho podařilo najít poblíž Železné Rudy.

 

„Pátrání po mladém muži, který trpí autismem, bylo ukončeno. Policisté muže nalezli v pořádku poblíž Železné Rudy," uvedla policie ve čtvrt na dvě v noci. Po mladém muži pátraly desítky policistů a Horská služba. V terénu je bylo více než deset jednotek hasičů s drony a čtyřkolkami. Nad lokalitou kroužil policejní vrtulník s termovizí.

„Taktéž byl vyrozuměn Bergwacht a Policie Bayern. Mladíka se podařilo najít členům Horské služby po půlnoci v oblasti svahu Svarohu. Mladý muž byl bez zranění a v dobré kondici," doplnili šumavští horští záchranáři. 

Mladíka lidé naposledy viděli ve středu odpoledne v oblasti kolem Černého jezera, kdy šel po červené značce a u vodopádu Bílá strž sešel na žlutou značku.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Blesk roztrhl jasan v parku. Odborníci našli způsob, jak nebezpečný strom zachránitZprávy

Blesk roztrhl jasan v parku. Odborníci našli způsob, jak nebezpečný strom zachránit

Blesk udeřil do letitého vzrostlého jasanu ztepilého, který je ozdobou Hostašových sadů v centru Klatov. V důsledku úderu blesku se na kmeni stromu bohužel objevila několikacentimetrová trhlina v kůře, která vede od větví až po kořenový náběh. Aktuálně tento poškozený strom představuje nebezpečí.

Skoro polovina zraněných dětí v autě. Proč mama taxi není řešení a co funguje?Doprava

Skoro polovina zraněných dětí v autě. Proč mama taxi není řešení a co funguje?

Kampaň Markéta se Zebrou míří na Českou televizi. Data za posledních šest let ukazují nepříjemnou pravdu: téměř polovina dětí zraněných v silničním provozu seděla v autě jako spolucestující. Přivézt dítě ke škole autem tedy zdaleka neznamená přivézt ho bezpečně.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook