St 26. 8. 2026Luděk
Zprávy

Ztracený mobil se vrátil ke své majitelce, poctiví školáci nález ohlásili přes Pol Point

MMichaela Adámková1 minuta čtení28. 11. 2022, 7:00
ilustrační foto
ilustrační foto · Foto: pixabay.com

Další krásný příklad poctivosti se stal v Touškově na Plzeňsku. Dva kamarádi na místním hřišti našli mobilní telefon. Školáci neváhali a nález oznámili prostřednictvím takzvaného Pol Pointu, což je bezobslužné kontaktní místo, které slouží ke vzdálené komunikaci s policií. Telefon se tak rychle vrátil ke své majitelce.

„Mobil našli dva nezletilí kamarádi na dětském hřišti ve Městě Touškov. Jelikož věděli, že ve městě funguje od letošního září Pol Point – bezobslužné kontaktní místo Policie České republiky, rozhodli se ho využít a událost oznámit,“ uvádí policejní mluvčí Eva Červenková.

Pol Point zvládli bez problému použít i žáci základní školy. „Policista, který se s nimi spojil pomocí videohovoru jim poradil, jak ve věci dále postupovat a mobilní telefon byl během krátké chvíle předán majitelce,“ doplnila Červenková.

 

Právě Město Touškov je první obcí v Plzeňském kraji, kde bylo bezobslužné kontaktní místo zřízeno. V překladu „Policejní bod“ je alternativou pro podání jakéhokoliv oznámení, které snese odkladu. Veřejnost ho může využít ve všech případech, kdy s ohledem na bezprostřední ohrožení života a zdraví není nutné kontaktovat bezplatnou linku 158. Nenahrazuje tísňové volání, jedná o způsob kontaktu občanů s policisty ve věcech, které by přišli osobně oznámit na policejní služebnu. Je to bezpečné kontaktní místo policie, kde je oznamovateli vytvořeno soukromé a diskrétní prostředí.

Druhý Pol Point v Plzeňském kraji se nachází na Folmavě, další jsou v plánu ve Zbirohu, v Plané, ve Starém Plzenci a na Klatovsku.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Řidiče čeká další série omezení. Stavba velkého kruháče na I/27 jde do další etapyDoprava

Řidiče čeká další série omezení. Stavba velkého kruháče na I/27 jde do další etapy

Stavba nové pětiramenné okružní křižovatky v Lužanech na Plzeňsku jde do další etapy. Omezení v současné podobě bude na silnici I/27 platit do 30. 8. Po zahájení páté etapy zůstane průjezd po hlavním tahu zachován kyvadlově a doprava bude řízena semafory.

Banes roste už 30 let. Nové posily láká na stabilitu i nadstandardní benefityZprávy

Banes roste už 33 let. Nové posily láká na stabilitu i nadstandardní benefity

Firma Banes ze Soběslavi patří mezi nejstabilnější strojírenské podniky v regionu. Od roku 1993 vyrostla z menšího podniku zaměřeného na obrábění v moderního výrobce přesných rotačních dílů, který zaměstnává zhruba 190 lidí. Za více než tři desetiletí si vybudovala pevnou pozici u zákazníků v Česku i zahraničí a zároveň zůstává firmou, která sází na kvalitní zaměstnance, jejichž věrnost a spolehlivost dokáže náležitě odměnit.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook