neděle 18. dubna 2021 Valérie

Zloděj ukradl úly i s včelstvy, včelín poté převrhl a téměř zdemoloval

Naprosto nepochopitelně si počínal neznámý pachatel, který v Meclově na Domažlicku nejen vykradl včelín, ale navíc ho téměř zničil. Majitel, který si včely několik let piplal, celkem přišel o 13 úlů. Zloděj a vandal v jedné osobě takto napáchal škody za zhruba 170 tisíc korun.

Zloděj nejprve překonal visací zámek, kterým byla zajištěna petlice od dveří do včelína. Z toho si lapka odnesl třináct trínástavkových úlů se třinácti včelstvy. Tím jeho práce zdaleka neskončila.

„Poté zřejmě za užití pracovního stroje včelín převrátil na bok. Tím byla poškozena konstrukce včelína a také věcí, které byly uvnitř něj. Váha, plechový medomet a šestnáct prázdných nástavků se soušemi. Škoda na poškozených věcech byla vyčíslena na 79 tisíc korun, škoda na odcizených věcech se vyšplhala na 91 tisíc korun,“ popisuje policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Výsledek řádění neznámého zloděje

Policisté na místě vše ohledali a ve věci zahájili úkony trestního řízení pro spáchání krádeže a poškození cizí věci. Po pachateli nadále pátrají. V případě dopadení mu pak hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto PČR

Štítky krimi, Meclov, Domažlice, krádež, včelař, policie, vandal, úl

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.