Plzeň
KrimiPodvodníci s východním přízvukem připravili ženu při nákupu kryptoměny o čtvrt milionu korun
Investice do kryptoměny se rozhodně nevydařila osmačtyřicetileté ženě z jižního Plzeňska. Nechala se zlákat na internetu jedním článkem, který kliknutím na odkaz sliboval zhodnocení peněz. Místo toho však žena podvodem přišla o čtvrt milionu korun. Pozor na podvodníky, kteří přicházejí s novým trikem!
ZprávyNemocnice v Plzeňském kraji se připravují na nárůst pacientů a rychlé šíření mutace omikron
Počet nově odhalených nákaz koronavirem stále roste. Podle údajů Krajské hygienické stanice v Plzni (KHS) zjistily testy za poslední dva dny bezmála tisíc nakažených. Nemocnice se proto připravují na situaci, kdy případné rychlé šířené varianty mutace omikron může znamenat i rychlý nárůst hospitalizovaných pacientů.
DopravaAuto vyletělo z dálnice, zastavilo se až po nárazu do betonové zídky
Středně těžké zranění utrpěl jedenašedesátiletý řidič, který se svým vozem značky Opel Astra vyjel mimo těleso dálnice D5. Vozidlo pak narazilo do betonové zídky, o kterou se zastavilo. Pokud by auto spadlo dolů z této zídky, byly by pravděpodobně následky nehody ještě horší.
SpolečnostV katedrále svatého Bartoloměje oficiálně začala Tříkrálová sbírka
Plzeňští koledníci mají za sebou slavností zahájení letošního ročníku Tříkrálové sbírky. V katedrále svatého Bartoloměje přivítal malé krále a královny biskup Tomáš Holub a požehnal také křídy, kterými budou psát znamení na dveře. Loňský výtěžek ze sbírky byl kvůli koronaviru poloviční a koleda se přesunula do online prostředí. Letos mohou lidé přispět koledujícím a také do statických kasiček či virtuálně.
KulturaSkutečný příběh transplantace srdce inspiroval lékařku k námětu na unikátní taneční drama, teď má svoji premiéru
Lékařka, která se velkou část svého profesionálního života věnovala neodkladné resuscitaci pacientů a pečovala jako anestezioložka o dárce orgánů, je autorkou tanečního představení Srdce, inspirovaného skutečným příběhem. Drama o transplantaci srdce vzniklo v koprodukci plzeňského Divadla J.K.Tyla a Agentury Srdce. Poprvé se představí publiku 4. ledna 2022 na Nové scéně Národního divadla v Praze. Na Nové scéně DJKT v Plzni bude inscenace k vidění o den později.
ZprávyPlzeňská vánoční tramvaj je druhá nejkrásnější v Evropě, nestačila pouze na maďarský Miskolc
Druhou nejkrásnější tramvaj mezi 24 evropskými městy má Plzeň. Rozhodli o tom čtenáři magazínu mhd86.cz. Prvenství tradičně obhájil maďarský Miskolc. Mezi českými městy zabodovala také pražská tramvaj, která se umístila na třetím místě. Hlasování bylo tentokrát upravené, aby se lidé nemohli klikat na svou favoritku opakovaně.
ZprávyMezi 5734 dětmi narozenými loni v Plzeňském kraji jsou i Abigail, Médea, Elfrída, Vanilla, Elliot, Fayel a Bonifác
Celkem 5734 dětí loni přišlo na svět v pěti porodnicích v Plzeňském kraji. To je o 26 méně než v roce 2020. Nejvíce dětí, více než polovina všech loňských novorozenců, se narodilo ve Fakultní nemocnici (FN) Plzeň. V rodinných porodnicích Domažlické, Klatovské a Stodské nemocnice porodily loni maminky celkem 1532 dětí. Zatímco ve fakultní nemocnici v i soukromé Mulačově nemocnici v Plzni zaznamenali meziroční nárůst počtu novorozenců, ve třech porodnicích krajem zřizovaných nemocnic počet novorozenců meziročně klesl.
KoronavirusNa 26 základních školách v Plzni odhalily první den testy 27 pozitivních dětí z 11 151 žáků
Antigenní testy na všech 26 základních školách v Plzni odhalily v pondělí 27 pozitivních žáků z celkem 11 151 testovaných. Všichni žáci s pozitivním výsledkem testu na onemocnění covid-19 musí na potvrzující PCR test. U zaměstnanců škol byly prokázány dvě pozitivity z 1000 testovaných a musí také na PCR test.
DopravaPád pod nakladač a náraz do sloupu, už dva lidé letos přišli o život při nehodách v Plzeňském kraji
Dva lidské životy už vyhasly při dopravních nehodách, které se staly od začátku roku 2022 na území Plzeňského kraje. V obou případech motoristé zahynuli hned v první den nového roku. Nejprve dvě hodiny po půlnoci zemřel v Plzni řidič osobního auta po nárazu vozu do sloupu veřejného osvětlení. Na Klatovsku pak ráno zemřel v areálu zemědělské společnosti zaměstnanec, kterého srazil a přejel pracovní stroj řízený jeho kolegou.
SpolečnostKlenot plzeňské zoo oslavil své druhé narozeniny v ústraní, šimpanzí slečnu Cailu teď návštěvníci nemohou vidět
Své druhé narozeniny oslavila šimpazice Caila, která je ozdobou plzeňské zoo. Podle jejích ošetřovatelů z ní prý roste zdravý a sebevědomý příslušník svého druhu, který postupně získává patřičné dovednosti a návyky ve skupině dospělých zvířat.









