sobota 16. ledna 2021 Ctirad

Atletický stadion ve Skvrňanech má od města novou rozcvičovnu za 23,5 milionu

Novou rozcvičovnu postavilo město Plzeň na Atletickém stadionu ve Skvrňanech. Nahradila původní, která již neodpovídala potřebám většího počtu tréninků atletického klubu. V nové budově vznikly tréninkové sektory pro vrhy a hody, pro skoky do výšky a skoky o tyči, sloužit bude i pro běžecké disciplíny. Jde o investici za 23,5 milionu korun.  

„Plzeň již řadu let systematicky podporuje sport na území města, a to nejen ten vrcholový a profesionální, ale i zájmový a volnočasový. K většímu zájmu dětí, mládeže i dospělých o sportování přispívá určitě i zkvalitňování sportovišť, jejich zázemí i výstavba nových zařízení,“ uvedl primátor města Plzně Martin Baxa (ODS).

„Atletický tunel v zimním období využívá přibližně 400 sportovců denně a až 80 dětí v rámci jedné tréninkové jednotky. Kapacita původního objektu byla pouze 15 dětí, proto atletický klub požádal o jeho rozšíření,“ uvedl první náměstek primátora Roman Zarzycký (ANO), do jehož gesce patří oblast sportu.

Stavba se nachází na severní straně atletické tribuny sportovního areálu. „Jde o společný velký prostor, který je propojen se stávajícím běžeckým tunelem. Přístup do objektu i výstup z něj je bezbariérový. Funkčně je plocha rozdělena podle jednotlivých atletických disciplín a její využití se bude měnit podle tréninkových potřeb,“ popsala Karolina Fric, vedoucí oddělení sportovišť Odboru správy infrastruktury Magistrátu města Plzně.

Atletický stadion má od svého otevření v roce 2013 v nájmu Atletický klub Škoda Plzeň. Využívá ho pro tréninkové aktivity svých členů i další atletické kluby, potkávají se zde i zástupci dalších sportů. Pořádá se zde rovněž řada atletických soustředění a závodů. Například letos v srpnu se na stadionu uskutečnilo Mistrovství ČR mužů a žen v atletice. 

Město Plzeň spravuje řadu sportovních zařízení na svém území. Schválený rozpočet na rekonstrukce a provoz městských sportovišť letos dosáhl rekordních 670 milionů korun. Velká část finančních prostředků bude investována do výstavby nové sportovní haly města Plzně Krašovská, další významnou investicí je probíhající II. etapa přestavby plaveckého areálu na Slovanech.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Plzen.eu

Štítky nová rozcvičovna, atletický stadion, atletický tunel, sportoviště, podpora sportu

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.