Neznámý pachatel otrávil chovateli dvě lamy, podal jim jed v potravě

Odporný čin spáchal zatím neznámý pachatel v obci u Petrovic na Sušicku. Místnímu chovateli tam otrávil dvě lamy. Policisté teď případ vyšetřují pro podezření ze spáchání přečinu týrání zvířat.
„Pravděpodobně prostřednictvím potravy, kterou kontaminoval neznámou látkou, zapříčinil pachatel nejprve otravu a smrt zvířete Lamy Guanako. Jednalo se o sedmiletého samce, který uhynul ve středu. Podle vyjádření veterinárního lékaře došlo k otravě v úterý během dne. Ve čtvrtek pak uhynula i pětiletá samice lamy,“ uvedla k případu mluvčí policie Dana Ladmanová.
U obou uhynulých zvířat bude provedena pitva a vyšetřovatelé případu si vyžádali odborné vyjádření. Předběžně stanovená výše škody činí 40 tisíc korun.
Jak hodnotíte tento článek?
Doporučujeme
ZprávyCizinec přepadl a okradl ženu, přitom už má uložený trest o vyhoštění ze země
ZprávyPolicie odvolala celostátní pátrání po uprchlíkovi z psychiatrické nemocnice
ZprávyBlesk roztrhl jasan v parku. Odborníci našli způsob, jak nebezpečný strom zachránit
Hradecká Drbna










