Nebezpečný mladý agresor ohrožoval policisty pistolí a mačetou. To se mu nevyplatilo

Autoři | Foto Jan Luxík

S pistolí v ruce a vzápětí ještě s mačetou ohrožoval policejní hlídku mladý muž v Tachově. Policisté na místo vyjížděli v odpoledních hodinách na základě oznámení, že tam útočník v jednom z bytů napadá členy své rodiny. Osmnáctiletý agresor pak neváhal zaútočit i na policisty. Velmi rychle ale zjistil, že to rozhodně neměl dělat.

Po příjezdu na místo našli policisté útočníka, jak stojí mezi dveřmi bytu. „Ohrožoval je krátkou střelnou zbraní. Tu poté policisté ve spolupráci s otcem podezřelého zajistili. Zjistili, že se jednalo o plynovou pistoli. Poté vyšel z pokoje opět agresivní muž a v ruce držel mačetu, se kterou mával směrem proti policistům,“ popsala zásah mluvčí policie Iva Vršecká.

Za použití donucovacích prostředků policejní hlídka útočníka odzbrojila a zadržela. Po celou dobu zákroku ovšem muž kladl značný aktivní odpor. V tom pokračoval i při provádění dalších úkonů na policejní služebně. „Provedená dechová zkouška u muže byla negativní, test na návykové látky byl pozitivní na amfetamin. Celá událost se obešla bez zranění přítomných osob, policistů i zadrženého muže,“ uvedla mluvčí policie.

Zadržený putoval do policejní cely a policejní komisařka mu následně sdělila obvinění ze spáchání zločinu násilí proti úřední osobě. Státnímu zástupci také podala podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby, ten ale soud neakceptoval. Obviněný je tedy stíhán na svobodě.

Hodnocení článku

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky napadl policisty, ohrožoval pistolí, pistole, útočil mačetou, mačeta, Tachov, střelná zbraň

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.