Naprosto nepochopitelný a do velké míry kuriózní nález dvou pohřebních uren ohlásil na policii muž, který našel tyto dvě nádoby na ostatky u kontejneru v Plzni na Skvrňanech. Pevně uzavřené pohřební urny mají nečitelné štítky se jmény a je tak velkou záhadou, komu vlastně patří. Případem se nadále zabývají policisté pro podezření ze spáchání trestného činu hanobení lidských ostatků.
„Netradiční nález ohlásil městské policie muž žijící v Plzni na Skvrňanech. Šlo o pevně uzavřené pohřební urny. Na samotných urnách byly štítky s již nečitelnými údaji. Z kontejneru na komunální odpad měl nádoby na ostatky vytáhnout jemu neznámý muž a položit vedle na zem. Pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu byli na místo přivoláni policisté, kteří záležitost dále šetří,“ uvedla mluvčí městských strážníků Jana Pužmanová.
Pro městské strážníky to není poprvé, kdy řešili takto kuriózní případ. Před časem jim na služebnu přinesl jednačtyřicetiletý muž plastovou pohřební urnu se jménem, kterou našel pohozenou v okolí Mikulky. „Strážníci si nejprve ověřili, zda nalezená urna nemá souvislost s trestnou činností. To se nepotvrdilo, proto nález zadokumentovali a následně jej předali do městských ztrát a nálezů,“ sdělila tehdy policie.
O poznání dramatičtější případ se odehrál v roce 2012 v Přešticích, kde devadesátiletý muž šel vynést do popelnic před svým domem odpadky. To, co našel u kontejneru ho naprosto šokovalo. Povalovaly se tam dvě plechové a jedna plastová urna s lidskými ostatky. Policisté tehdy případ kvalifikovali jako trestný čin hanobení lidských ostatků, za což hrozí i dnes až dvouletý trest.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.