Počasí dnes17 °C, zítra18 °C
Středa 22. března 2023  |  Svátek má Leona

Dva školáci si hráli se zapalovačem, podařilo se jím zapálit celý dům

Výjezdem hasičů a likvidací požáru domu vyvrcholila dětská hra dvou nezletilých chlapců se zapalovačem na Tachovsku. Školákům se totiž podařilo zapálit celý dům, když si v jedné místnosti rozdělali pořádný táborák. Naštěstí se jednalo o nepoužívaný objekt.

Požár domu v jedné obci na Borsku nahlásili svědci na tísňovou linku. „Požár hasiči zlikvidovali a policisté následným vyšetřováním zjistili, že jej založili dva nezletilí chlapci, kteří si chodili do opuštěné budovy hrát. Při jedné z her si však na pomoc vzali zapalovač, kterým zapálili papíry a větve, které ležely v jedné z místností. Na oheň ještě přiložili suché listí. Požár se rychle rozšířil po celé stavbě,“ informovala mluvčí policie Iva Vršecká.

Naštěstí chlapci z budovy stihli před požárem utéct a nikdo nebyl zraněn. Jelikož se jednalo o nepoužívaný, zchátralý objekt, nevznikla majiteli žádná škoda. V souvislosti s tímto případem upozorňují policisté na nebezpečí, které hrozí, pokud se dostane otevřený oheň do nesprávných rukou. „Malé děti by neměly mít přístup k zapalovačům, sirkám, ani jiným předmětům, pomocí kterých by mohly založit oheň. Nejsou vždy schopné předvídat důsledky svého jednání a při hrách, které si zpestří rozděláváním ohýnku, může dojít k požáru,“ dodala mluvčí policie.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky požár domu, hra s ohněm, školáci zapálili dům, založili požár

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.