Počasí dnes21 °C, zítra23 °C
Sobota 3. června 2023  |  Svátek má Tamara

Policie pátrá po Ukrajinci podezřelém z násilného trestného činu, nepokoušejte se ho sami zadržet

Plzeňští kriminalisté pátrají po dvaatřicetiletém muži, který je podezřelý ze spáchání těžkého ublížení na zdraví, k němuž mělo dojít na Plzeňsku. Pokud muže spatříte, tak se ho rozhodně nepokoušejte sami zadržet a obraťte se na linku 158.

„Plzeňští kriminalisté prověřují veškeré okolnosti případu násilného charakteru. V souvislosti s tím intenzivně pátrají po možné podezřelé osobě, která se nezdržuje v místě svého bydliště. Okresní státní zastupitelství Plzeň-město vydalo na hledaného muže souhlas se zadržením osoby podezřelé ze zvlášť závažného zločinu těžké ublížení na zdraví spáchaného ve stádiu pokusu,“ uvedla policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Hledaný muž je vysoký zhruba 180 až 185 centimetrů. Má hnědé oči a krátké hnědé vlasy ostříhané na ježka. Nosí upravené strniště, ale může být i hladce oholen. „Policisté žádají všechny občany, kteří by mohli podat jakoukoli informaci o pobytu, výskytu nebo pohybu hledané osoby, aby neprodleně podali zprávu na tísňovou linku 158,“ dodává mluvčí.

Kriminalisté vyšetřují případ mrtvého muže, před smrtí ho zřejmě někdo zbil

Kriminalisté vyšetřují smrt muže, kterého našli první lednový den bez známek života v jednom z bytů v Plzni na Vinicích. Ve věci nařídili pitvu a nyní pracují na sestavení časové osy, aby zjistili, kde se muž před smrtí pohyboval. Proto se také...

V souvislosti s jiným případem pátrají policisté i po dalším Ukrajinci, který může být důležitým svědkem v objasnění možného násilného trestného činu. O co konkrétně jde už policie nezveřejnila. Zveřejnění pátrání po tomto muži se ale časově shoduje s dobou, kdy zemřel v jednom z bytů na Vinicích jednačtyřicetiletý cizinec. Podle informací serveru Krimi Plzeň ho měl někdo před smrtí surově zbít.  

Hodnocení článku je 70 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky pátrání, nebezpečný muž, násilný trestný čin

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Martin Vaněk

To bude jistě omyl - z Ukrajiny sem přeci přijeli jen děti, ženy a pejskové, Hrdinní Ukrajinci bojují, a bojují, a bojují... Nebo že by jeden zabloudil? :-D

Pondělí, 9. ledna 2023, 19:34

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.