čtvrtek 27. ledna 2022 Ingrid

Nové plzeňské očkovací místo bez nutnosti registrace odbavilo za týden fungování 1743 klientů

Velký zájem o očkování registrují zdravotníci po otevření očkovacího místa pro neregistrované v bývalém plzeňském obchodním domu Prior na Americké třídě. Za první týden jeho fungování, od 29. listopadu do 3. prosince 2021, zde podali celkem 1743 dávek. Z toho bylo 417 prvních dávek, což představuje 27 procent ze všech podaných dávek. Druhých dávek bylo aplikováno 89, tedy zhruba pět procent. Zbytek tvořily třetí posilovací dávky.

„Od samého začátku očkování bylo naším cílem, aby k němu měl každý zájemce co nejsnadnější přístup. Otevření očkovacího centra v bývalém Prioru tak byl další logický krok. Počty naočkovaných v prvním týdnu ukazují, že lidé o očkování zájem mají, a jsem za to moc ráda,“ říká hejtmanka Plzeňského kraje Ilona Mauritzová (ODS). 

Hejtmanku na druhou stranu také potěšilo, že se do očkování zapojuje stále více praktických lékařů. Tak jako se někdo chce naočkovat co nejrychleji, k čemuž slouží právě očkovací centra, jiný se o něm chce více poradit, třeba i vzhledem ke svému zdravotnímu stavu.“

V novém očkvacím místě v Plzni se  očkovalo všemi dostupnými vakcínami. Největší zájem byl o vakcínu Pfizer, které bylo vyočkováno celkem 1220 dávek. Dále bylo vyočkováno 359 dávek vakcíny Moderna a 164 dávek Johnson &\Johnson. V součtu s jinými očkovacími centry pak bylo v minulém týdnu v Plzeňském kraji naočkováno celkem 4359 neregistrovaných osob.

Lidé v Plzni mají velký zájem o služby nově otevřeného očkovacího místa bez nutnosti předchozí registrace

Ve frontách stáli lidé od rána a pak v nově otevřeném očkovacím místě, které dnes zahájilo provoz v prostorách bývalého obchodního domu Prior v Plzni na Americké třídě. Centrum očkuje ve všední dny výhradně lidi bez registrace. Na svou první,...

K dnešnímu dni bylo již celkem podáno 737 273 vakcín. Dokončené očkování oběma dávkami má 346 812 lidí a třetí posilující dávku má aplikovánu 48 217 osob. Na plné obrátky očkují i mobilní týmy, které ve sledovaném období 29. listopadu až 3. prosince 2021 naočkovaly celkem 706 osob. V současné době očkuje v Plzeňském kraji z 320 už 178 praktických lékařů. V provozu jsou samozřejmě také všechna ostatní očkovací místa. 

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky očkovací místo, očkování, vakcína, distribuce vakcín, vakcína proti koronaviru, očkovací centra, Plzeňský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.