Fakultní nemocnice Plzeň nakoupí moderní rehabilitační přístroje za 54,5 milionu korun. Pořídí je díky evropské dotaci. Nové vybavení dostane oddělení léčebné rehabilitační péče, kde se starají o pacienty po kritických stavech. Nejnákladnější bude robotický systém pro rehabilitaci chůze za 20,6 milionu korun.
„Přístroje, které díky podpoře z evropských fondů budeme moci pořídit, představují revoluční pokrok v oblasti rehabilitace a pomáhají pacientům zlepšit pohyblivost, funkci a celkovou kvalitu života. Modernizace a rozšíření tohoto vybavení a technologií bylo nutné, abychom mohli efektivněji reagovat na nové léčebné postupy a potřeby našich pacientů,“ popisuje ředitel FN Plzeň Václav Šimánek.
Obnova a modernizace pracovišť léčebně rehabilitační péče pro pacienty po kritických stavech přijde na 54,5 milionu korun, dotace EU pokryje 45 milionů, zbytek dá nemocnice z vlastních zdrojů. Všechny přístroje chce pořídit do konce února 2025.
Čtvrtek, 22. srpna 2024, 06:31
Už osm let jezdí na zahraniční mise Pavel Korpa z Kliniky ortopedie a traumatologie pohybového ústrojí Fakultní nemocnice Plzeň. Spolu s kolegy z humanitárního programu MEDEVAC navštěvují místa, kde potřebná pomoc chybí. Pracoval už v Jordánsku,...
Nejnákladnější bude robotický systém pro rehabilitaci chůze za 20,6 milionu korun, který umožní pacientům s poruchami pohybu dolních končetin co nejvěrněji kopírovat stereotyp chůze. „Nemocnice získá také například motodlahy pro kolenní a kyčelní kloub, které využijí lidé po operacích a traumatech dolních končetin i lidé s neurologickými onemocněními, ramenní motodlahy pro terapii po úrazech, operacích i po cévní mozkové příhodě a také motomedy, které simulovanou jízdou na kole pomáhají aktivovat zbytkovou svalovou sílu,“ přiblížila mluvčí nemocnice Gabriela Levorová.
Novinkou bude také elektrostimulační přístroj pro terapii polykání. Vhodný je pro děti i dospělé s poruchou polykání. Posílí jim svaly na krku a tvářích. Na seznamu pořizované techniky je rovněž robotický systém pro ergoterapii horních končetin, přístroj pro terapii kognitivních a motorických funkcí, chodník pro analýzu chůze, antigravitační trenažér chůze a další vybavení.
„Projekt zvýší nejen kvalitu rehabilitace, protože pacienti získají tu nejmodernější a individuálně přizpůsobenou péči, ale také vzroste její kapacita a sníží se čekací doby. Rehabilitační péče pak bude dostupnější více lidem,“ dodal ředitel.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.