středa 3. června 2020 Tamara

Zuzana Duzbabová

Zuzana Duzbabová » Články

Zraněná želva skončila v péči zvířecích záchranářů

Netradiční výjezd mají za sebou plzeňští strážníci. Obyvatelka domu v Bolevci totiž nalezla na vozovce zraněnou želvu. Tu nejspíš poranilo projíždějící auto.

Pracovní úraz veterináře, kůň ho kopl do hlavy

Vážný pracovní úraz utrpěl dvaapadesátiletý veterinář na Klatovsku. Klisna kopla muže do hlavy. Na místo pro něj letěl vrtulník, jeho stav je vážný.

Perné chvilky pro rodiče, dvouleté dítě zůstalo zůstalo zamčené v autě

Krušné chvilky zažívali rodiče dvouletého dítěte, které omylem zůstalo zamčené v autě. Strážníkům se podařilo dítě dostat ven a to pozoruhodným způsobem. Dítě bylo totiž velmi šikovné a podle instrukcí policistů se vlastně vyprostilo z pasti samo.

Tematické prohlídky kostýmovaných průvodců jsou zpět, připraveny jsou i dvě nové trasy

První trasa, kterou se turisté vydají, poodhalí tajemství výzdoby historických domů. Druhá prohlídka nabídne procházku židovskou Plzní. Stále zůstávají i prohlídky na téma plzeňských bájí a pověstí, které jsou populární hlavně mezi dětmi.

Malého cyklistu srazilo na přechodu auto

Řidič vozu při odbočování nejspíš přehlédl chlapce jedoucího na kole po přechodu. Na místo okamžitě vyjely všechny složky záchranného systému. Chlapec skončil v nemocnici se středně těžkým zraněním. .

Tyranům zvířat hrozí vyšší tresty, za provozování množíren až deset let vězení

Tresty za týrání zvířat a za provozování takzvaných množíren budou přísnější. Za týrání bude hrozit místo pěti až šest let vězení. Přibude nový trestný čin chov zvířat v nevhodných podmínkách ohrožujících jejich život, za ten mohou soudy uložit v...

Techmanie je opět v provozu, návštěvníky ohlídá termovize

Techmanie otevřela své dveře pro školy i veřejnost. Za dobu své existence už jejími branami prošlo přes 1,5 milionu návštěvníků. Nově příchozí bude hlídat termovize, upraven je také provoz, aby každý návštěvník měl dostatek prostoru a dodržel se...

Třináctiletá dívka si po hádce s bratrem ustalala mezi bezdomovci

Nezletilá dívka tvrdila, že mezi kamarády přespala pouze jednu noc. Navíc se údajně vyhýbá škole i domovu. Raději tráví čas touláním se po nádraží. Případ už řeší sociálka.

Nové centrum pomůže dětským pacientům s psychickými problémy

Psychoterapeutické centrum pro děti a rodinu otevřela plzeňská fakultní nemocnice. Nově má pomáhat dětem, které byly hospitalizovány nebo které stále dochází do odborných ambulancí. Centrum je určené pro předškoláky i mladší děti.

Na pád si nepamatovala. Strážníkům přiznala, že trpí epilepsií

Padesátileté žena bezvládně ležela na rušné Americké třídě. Pak se zvedla a odešla. Přitom nechala na zemi své věci. Náhodná chodkyně proto zavolala na policii. Žena si na pád nepamatovala.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.