pátek 18. září 2020 Kryštof

První pozitivní test na koronavirus hlásí i Plzeňský kraj

Už i Plzeňský kraj má od středy první pozitivní test na koronavirus. Novinářům to dnes potvrdil hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard (ČSSD). Podle aktuálních informací krajské hygienické stanice bylo do dnešního rána v kraji testováno 123 lidí s jedním pozitivním výsledkem. Karanténu nařídili hygienici 165 lidem, u 102 už karanténa skončila. Ve skutečnosti je v karanténě víc lidí. Jsou to ti, kteří museli povinně zůstat doma po příjezdu z Itálie. Počty testovaných se od pondělního rána podle informací hygieniků v kraji zvýšily o 27 lidí.

"Oznamuji vám první záchyt nakažené pacientky COVID-19 na území Plzeňského kraje. Paní byla po příjezdu z Itálie v karanténě. To znamená: organizační opatření zamezila jejímu kontaktu s ostatními. Potvrzuje se i u nás, že nařízení karantény pro navrátivší z Itálie mělo smysl," uvedl Josef Bernard. Podle něj je žena v domácím ošetřování, testy jejího manžela byly negativní, nikdo další v domácnosti není. "Nebudeme uvádět nějaké další podrobnosti o těch lidech. Chceme zachovávat jejich soukromí. Paní nic neprovedla, zachovala se tak, jak měla," řekl Bernard.

Kvůli koronaviru zavřou školy. Stát ode dneška zakáže také akce nad 100 účastníků

Koronavirus si v Česku vyžádal další mimořádná opatření. Po dnešním jednání ministerstvo zdravotnictví s účinností od dnešní šesté hodiny večerní zakazuje kulturní a sportovní akce nad sto osob, zavírají se od středy také všechny základní, střední...

Plzeň dnes vyzvala občany, aby zvážili osobní návštěvu magistrátních pracovišť. Magistrát doporučuje, aby lidé volili především telefonickou a e-mailovou formu komunikace s úřadem. Pokud je návštěva nutná, měli by se lidé dopředu objednat telefonicky nebo přes aplikaci www.uradbezcekani.cz, aby se zbytečně nesešlo hodně lidí v čekacích halách, uvedla mluvčí radnice Eva Barborková. Magistrát bude podle ní sledovat obsazenost agend v objednací aplikaci a případně může objednací kapacity posílit. Současně úřad omezuje na minimum nařízená ústní jednání. Případné prominutí lhůt bude řešit individuálně.

V kraji jsou podle vládního nařízení uzavřené všechny školy kromě mateřských. Plzeň chce zavřít i školky. Dnes už omezila jejich provoz, odpoledne bude rada jednat o jejich úplném uzavření od čtvrtka. Například čtvrtý městský obvod Doubravka už školky uzavřel ode dneška, sdělil jeho mluvčí Jan Švábek.

Autoři | Foto Pixabay.com

Štítky ČR, zdraví, koronavirus, Plzeňský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.