sobota 5. prosince 2020 Jitka

Město udělí stipendia deseti úspěšným studentům ZČU a lékařské fakulty

Deset studentů Západočeské univerzity v Plzni a Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Plzni získá od města celkem 200 tisíc korun. Odměnu obdrží za vynikající studijní výsledky a spolupráci na projektech univerzity s městem, městskými institucemi, výrobními podniky a dalšími subjekty sídlícími na území krajské metropole. Rozhodli o radní Plzně.

Město Plzeň dlouhodobě podporuje studenty vysokých škol, jak Západočeské univerzity v Plzni, tak Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Plzni. „Se ZČU má město uzavřenou Smlouvu o partnerství, v jejímž rámci schválilo v květnu zastupitelstvo města dotaci pro vysokou školu ve výši dva miliony korun. Na stipendia města Plzně v roce 2020 vyčlenilo město finanční částku ve výši 200 tisíc korun. Odměnu získá deset studentů, každý obdrží částku 20 tisíc korun,“ vysvětlila náměstkyně pro oblast kultury, památkové péče a sociálních věcí Eliška Bartáková (ANO).

Stipendium získají ze Západočeské univerzity v Plzni Daniel Beran, Ondřej Malina, Lenka Kuncová, Zdeněk Frank, Antonín Glac, Josef Ježek, Jan Frank, Martin Mrázek, Karolína Šrámková a z Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Plzni Lenka Vaňková.

Ohodnoť článek

Štítky ZČU, magistrát, rada města, lékařská fakulta, stipendium

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.