pondělí 29. listopadu 2021 Zina

Zahájení adventních trhů vzali Plzeňané útokem, největším trhákem je milované i nenáviděné ruské kolo

Doslova útokem vzali dnes v podvečer lidé v Plzni zahájení vánočních trhů na náměstí Republiky. Ještě dávno před ohlášeným ohňostrojem byla solidně zaplněna část náměstí, kde se konají trhy. Lidé nejvíce čekali ve frontách před stánky s občerstvením. V obležení davů pak byly především ty, kde se prodával svařák. S nasazeným respirátorem se po náměstí pohybovalo jen několik málo jedinců.

FOTOGALERIE: Vánoční trhy 2021

úterý, 23. listopadu 2021, 19:40

FOTOGALERIE: Vánoční trhy 2021
FOTOGALERIE: Vánoční trhy 2021

Největším trhákem letošních trhů je ovšem částí občanů milované a druhou částí nenáviděné vyhlídkové ruské kolo vysoké 28 metrů. To má adventních trzích v Plzni svoji premiéru, a ještě před spuštěním rozdělilo Plzeňany na dva tábory. Zatímco jedni zářící kolo obdivují, druzí ho považují za kýč, pro který by nemělo být na vánočních trzích místo. Na nedostatek klientů si provozovatelé nové atrakce rozhodně nemohli stěžovat a před ruským kolem byla neustále fronta. Jízdenka pro jednoho stojí 100 korun.

Zatímco většina měst zrušila na vánočních trzích doprovodný kulturní program, na pódiu před plzeňskou katedrálou sv. Bartoloměje probíhají živí koncerty i další vystoupení podle programu. A v každou celou hodinu nechybí ani oblíbené vystoupení plzeňského ponocného s troubením na roh jeho legendárními hláškami.

V Plzni už se finišuje s výzdobou populární vánoční tramvaje, dopravní podnik uvolnil první fotografie polepu

Už čtvrtým rokem se Plzeňané těší, až do ulic města vyjede speciálně nazdobená vánoční tramvaj. Ta se pak pravidelně umisťuje na čelných místech soutěže o nejlepší vánoční tramvaj v konkurenci mnoha měst z celého světa. Právě v těchto vrcholí...

Zatímco dnešní zahájení adventních trhů na náměstí Republiky proběhlo naprosto nerušeně, vedení města Plzně dopoledne oznámilo, že se ruší slavnostní rozsvícení vánočního stromečku, které se mělo podle plánu na stejném náměstí uskutečnit první adventní neděli 28. listopadu.   

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu ruší pro veřejnost město Plzeň, lidé mohou akci sledovat on-line

Zcela podle očekávání ruší město Plzeň s ohledem na platná vládní opatření a nepříznivou epidemiologickou situaci program slavnostního rozsvícení vánočního stromu na náměstí Republiky. Akce se měla uskutečnit v odpoledních hodinách na první...

  

Ohodnoť článek

Štítky vánoční trhy, ruské kolo, občerstvení, svařák, adventní trhy

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.