středa 3. června 2020 Tamara

Za zvýhodněnou cenu budou v Plzni parkovat poskytovatelé některých sociálních služeb

Za zvýhodněnou cenu budou mít možnost parkovat na území Plzně poskytovatelé některých sociálních služeb. Cena za nejvýše 24 hodinové stání registrovaného vozidla poskytovatele služeb bude činit jednu korunu za den.

Poskytovatelé těchto služeb si mohou požádat o vydání parkovací karty Plzeňské městské dopravní podniky po předcházejícím potvrzení magistrátního odboru sociálních služeb.

Zajištění zvýhodněného parkování pro poskytovatele některých sociálních nebo zdravotních služeb je jedním z opatření takzvané Plzeňské protikoronavirové dvanáctky, kterou chce město mírnit negativní dopady koronavirové krize na občany, podnikatele, kulturní aktéry a další různé subjekty.  

„Chceme také zvýšit komfort služeb poskytovaných seniorům a zdravotně postiženým v jejich domácím prostředí. Dvanáctku schválila Rada města Plzně 15. dubna 2020. Nyní jsme se dohodli i na výši zvýhodněné ceny za parkování,“ uvedl radní pro oblast ekonomickou, bytovou a nakládání s majetkem David Šlouf (ODS).

„Za registrované sociální služby se považují pečovatelské služby, osobní asistence, raná péče, tísňová péče, odlehčovací služby poskytované terénní formou, průvodcovské, tlumočnické a předčitatelské služby v terénní formě a chráněné bydlení,“ doplnil náměstek pro dopravu a životní prostředí Michal Vozobule (TOP 09).

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Štítky parkování, sociální služby, zvýhodněné parkování

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.