pondělí 6. července 2020 Státní svátek - Mistr Jan Hus

Na telefon biskupa Tomáše Holuba volají věřící i nevěřící každý den

Plzeňský biskup Tomáš Holub i jeho předchůdce, dnes emeritní biskup František Radkovský žijící v Karlových Varech, zveřejnili svá telefonní čísla a umožnili věřícím, aby s nimi byli v kontaktu. Volat jim mohou každý den, což mnozí dělají.

O kontaktování biskupa Tomáše Holuba je zájem každý den. „Obrací se na něj lidé věřící i tak zvaní nevěřící, kteří potřebují povzbudit, s někým si popovídat a utěšit. Lidé také posílají mnoho sms, na které biskup Tomáš Holub může odpovědět i mimo vymezený čas na telefonáty,“ uvedl mluvčí Plzeňské diecéze Pavel Říha a pokračoval: „Volat na biskupskou linku mohou lidé od pondělí do soboty od 11 do 13 hodin. Číslo na biskupa Tomáše je 733 147 777.“

Druhou možnost, jak si popovídat a získat duchovní povzbuzení je telefonní linka na emeritního biskupa Františka Radkovského, který nyní žije na faře v Karlových Varech-Rybářích. „Také biskup František, který na sociálních sítích každý den vysílá on-line mši svatou nebo modlitbu chval je k zastižení na telefonu. K duchovnímu rozhovoru můžete použít číslo 731 619 819,“ sdělil dále mluvčí.

Velikonoce v Plzeňské diecézi budou probíhat netradičně z důvodu opatření proti šíření koronaviru. Kostely zůstanou zavřené. „Dnes, tedy na Zelený čtvrtek se v 19:30 rozezní zvony všech kostelů. Lidově řečeno „zvony odletí do Říma“. Znovu se rozeznějí až v noci ze soboty na neděli, kdy si křesťané připomínají zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Zvony se rozezní ve 21:30,“ dodal Pavel Říha s tím, že speciální osobní požehnání nikdo z diecéze nechystá.

Biskup plzeňský Tomáš Holub bude velikonoční bohoslužby sloužit v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Plzni a tyto obřady budeme vysílat přímým přenosem na diecézním YouTube kanálu a facebookových stránkách - Zelený čtvrtek: od 18:00; Velký pátek: od 15:00; Vigilie zmrtvýchvstání: sobota od 21:00; Boží Hod Velikonoční: 10:30.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Autoři | Foto Jiří Strašek

Štítky církev, Velikonoce, Karlovarský kraj, zvony, František Radkovský, bohoslužba

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.