Počasí dnes8 °C, zítra8 °C
Středa 27. listopadu 2024  |  Svátek má Xenie
Bez reklam

Na zrekonstruovaném hlavním nádraží se po deseti letech opět čepuje plzeňské pivo

Na hlavním vlakovém nádraží v Plzni se po deseti letech opět čepuje plzeňské pivo. Nová restaurace, která už roky úspěšně funguje také v centru města, tam vznikla ve spolupráci mladých místních podnikatelů s Plzeňským Prazdrojem, který vyrábí pivo 300 metrů od nádraží. Budovu nádraží opravovala Správa železnic (SŽ) tři roky za více než miliardu korun, předtím se v okénku na odjezdovém nástupišti na Prahu čepoval téměř sedm let pražský Staropramen.

„Je to pro nás důležité, je to brána do Plzně, jsem rád, že se sem plzeňské pivo vrátilo," uvedl Rudolf Šlehofer, manažer pro turismus a tradice z Prazdroje. Podle prvních hostů je cena piva přijatelná. „Cena 55 korun na půllitr nefiltrované dvanáctky Gambrinus a 45 korun za desítku je na Plzeň solidní. A drážní speciál, jedenáctka Šlechtična z pivovaru Proud za 51 korun, je skvělý," pochvaluje si například Pavel Razým. Podle něj byli Plzeňané a cestující zvyklí na točenou "plzeň" z okénka řadu desetiletí.

Parní lokomotiva Šlechtična potřebuje nákladnou opravu, pomoci chce pivovar prodejem speciálního ležáku

Prodej pivního speciálu Šlechtična podpoří nákladnou opravu stejnojmenné parní lokomotivy. Šlechtična patří mezi jeden z nejcennějších artefaktů naší železniční historie a dělá parádu na různých akcích. Pravidelně ale potřebuje servis, přičemž...

Davida Tobrmana z Pivstra informoval, že Zastávka by Pivstro je otevřena každý den. „Jsme rádi, že jsme dotáhli spolupráci s Prazdrojem a že si turisté po příjezdu vlakem mohou ochutnat právě plzeňské pivo. Obnovili jsme tak historickou 'nádražku' s čepovaným Gambrinusem, která tady vždycky bývala," sdělil.

Podle Tobrmana najdou cestující v Pivstru 15 druhů pokrmů, které restaurace nabízí v centru Plzně. V nabídce jsou podle něj i rychlá jídla jako sekaná v housce, hot dog a párky. „Už teď lidi pozitivně reagují na čepované pivo a jídla do ruky do vlaku, které tu chyběly," uvedl.

Cestujícím v Plzni se po tříleté rekonstrukci naplno otevře secesní budova hlavního vlakového nádraží

Po náročné rekonstrukci trvající tři roky se otevře v pátek plně pro veřejnost památkově chráněná budova plzeňského hlavního vlakového nádraží. Secesní nádraží prošlo opravou za 1,03 miliardy korun. Zatím ještě cestující musí ale počítat s tím, že v...

V horní a spodní hale opravené památkově chráněné výpravní budovy z roku 1907, kterou SŽ otevřela veřejnosti v lednu, už fungují všechny provozovny kromě lékárny. Je tam rychlé občerstvení, knihkupectví, kavárna a pekárna, asijské potraviny, pizzerie a stánek s tiskem.

V prostoru před nádražím bude v úterý předána služebna městské policii, která by měla výrazně omezit koncentraci nepřizpůsobivých lidí na lavičkách před nádražím. Budova bude uzavřena pouze v noci od 01:30 do 03:45, tedy od příjezdu posledního vlaku od Prahy po odjezd prvního spoje do metropole. Od května je možný vstup do budovy hlavním vchodem, dále se vchází bokem ze Šumavské i Železniční ulice.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Plzeňský Prazdroj

Štítky hlavní nádraží, rekonstrukce hlavního nádraží, plzeňské pivo, pivní výčep, cena piva, plzeňský pivovar, Plzeňský Prazdroj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Na zrekonstruovaném hlavním nádraží se po deseti letech opět čepuje plzeňské pivo  |  Společnost  |  Zprávy  |  Plzeňská Drbna - zprávy z Plzně a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.