Počasí dnes23 °C, zítra22 °C
Pátek 2. června 2023  |  Svátek má Jarmil

Po 16 letech si mohou rybáři legálně ulovit rybu na plzeňském rybníku Košinář. Stačí si koupit povolení

Rybník Košinář se stává jediným z proslulé plzeňské Bolevecké soustavy, kde je možné si legálně zarybařit. Zájemci si mohou od 3. března zakoupit pověření k rybolovu přímo na městských sádkách u Košináře. A pak už jim nic nebrání v tom, aby sami ulovili rybu.

„Naposledy bylo možné legálně si ulovit rybu v oblasti boleveckých rybníků před 16 lety, a tak doufám, že rekreační rybolov na Košináři bude další z novinek, kterou Plzeňáci ocení a ve svém volném čase vyzkouší,“ řekl Aleš Tolar (STAN), náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí

Pro rybaření na Košináři platí ovšem jasná pravidla, kterými se musí každý zájemce řídit. ‚‚Celkový úlovek jednoho rybáře za jeden den nesmí přesahovat pět kilogramů všech druhů ryb. Z něho však může být nejvýše jeden kus některého z vybraných ušlechtilých ryb, jako jsou například kapr obecný, amur bílý, štika obecná, candát obecný nebo sumec velký. Bezprostředně po ulovení ryby, kterou si chce rybář ponechat, zapíše úlovek do přehledu, který automaticky dostane po zaplacení pověření,“ vysvětlil vedoucí oddělení vodního hospodářství a rybářství Správy veřejného statku města Plzně Martin Gregar.

Roční povolenka k rybaří na městských sádkách vyjde na 5000 korun při maximálně deseti ponechaných rybách, sedmidenní na 3000 korun při maximálně dvou ponechaných rybách. Dvoudenní (víkendová) stojí 1000 korun při maximálně jedné ponechané rybě a pokud si bude chtít příchozí zarybařit jen jeden den, zaplatí příchozí 500 korun v režimu chyť a pusť. Po skončení platnosti musí rybář pověření vrátit na sádkách s řádně vyplněnými údaji o počtu ulovených ryb.

Povolen není lov ryb z loděk, děti do patnácti let věku mohou použít jen jednu udici pod dohledem dospělé osoby. V okolí rybníku Košináře platí zákaz rozdělávání ohňů, stanování, táboření a nocování. Otevírací doba na městských sádkách na Košináři je vždy v pátek od 12 do 14 hodin, mimo státní svátky. V tyto dny se budou vydávat povolení.

Rybáři mohou nahodit své udice pouze v prostoru vyznačeném na mapce červeně. Během dubna, září, října a listopadu se tady mohou rybáři pohybovat mezi šestou ranní a devátou hodinou večerní. Od května do srpna pak mezi čtvrtou hodinou ranní a desátou večerní. Od začátku prosince do konce března je lov na Košináři zakázán. Kontrolu rybářů provádí jednak pracovníci Správy veřejného statku města Plzně, kontrolovat mohou i strážníci Městské policie a Policie České republiky. Těm se musí rybář na vyzvání prokázat řádným povolením.

Hodnocení článku je 50 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Pixabay.com, Plzen.eu

Štítky rybník Košinář, rybaření rybolov, Bolevecké rybníky, Bolevecká soustava, legální rybolov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.