čtvrtek 9. července 2020 Drahoslava

Piráti v Plzeňském kraji zahájili kampaň pro krajské volby s heslem Šance změnit budoucnost

Piráti v Plzeňském kraji oficiálně zahájili předvolební kampaň pro krajské volby. Lídrem kandidátky se stal domažlický zastupitel Rudolf Špoták. Ze druhého místa kandiduje sušický radní a jednatel nemocnice Pavel Hais a trojkou je Plzeňák Martin Ptáček. Piráti jdou do volebního klání s heslem „Šance změnit budoucnost.“

„Většinu svého profesního života se pohybuji v prostředí lidských zdrojů, a tak vím, že nejdůležitější je se obklopit správnými spolupracovníky. Proto jsem rád, že se nám podařilo sestavit kandidátku plnou skvělých osobností, kteří již dnes dokazují v zastupitelstvech měst a obcí, že jsou kompetentní, otevření a naslouchají problémům voličů,“ komentoval Pirátskou kandidátku lídr Rudolf Špoták.

V Plzeňském kraji se Piráti chtějí zaměřit především na zdravotnictví a sociální služby. Dále chtějí zlepšit systém propojenosti sítě nemocnic, záchranné služby a ambulantního sektoru tak, aby byla zaručena co nejlepší a nejefektivnější dostupnost zdravotní péče. „Jako další se zaměříme na životní prostředí, a to především společným bojem proti suchu, podpořením smysluplných projektů v této oblasti, obnovováním lesního fondu a čistoty řek,“ vysvětluje dále Rudolf Špoták, kandidát na hejtmana.

Kompletní program Piráti představí 60 dní před začátkem voleb. Mají totiž připraveno “Kupu plánů od Pirátů”, neboli 60 programových priorit pro lepší Plzeňský kraj. Piráti představili také své dva kandidáty do Senátu v Plzeňském kraji. Za obvod 3, který zahrnuje Cheb a Tachov je to Markéta Monsportová, za obvod 9 Plzeň-město pak Daniel Kůs.

„Do Senátu kandiduji proto, abych mohla osobně aktivně přispět ke změně nálady v celé společnosti a podpořit mě blízké hodnoty, jako jsou svoboda a demokracie. Chci se z pozice senátorky společně s místními spolky, akčními skupinami i jednotlivci zasadit o to, aby lidé i v té nejmenší vesnici měli dostatek příležitostí a jistot pro spokojený život,“ popsala Markéta Monsportová.

Svoje cíle uvedl také Daniel Kůs: „V Senátu chci v první řadě podpořit ekonomiku zasaženou krizí, digitální restart veřejné správy a k mým prioritám patří také životní prostředí a ochrana před klimatickými změnami. Budu fungovat jako hlídací pes Senátu a dohlížet na to, aby nedocházelo ke zneužívání moci.“

První desítka Pirátské kandidátky:

1. Rudolf Špoták, Domažlice

2. Pavel Hais, Sušice

3. Martin Ptáček, Plzeň

4. Jiří Pek, Vejprnice

5. Filip Sequens, Plzeň

6. Jiří Hanousek, Plzeň,

7. Milan Chaloupka, Plzeň

8. Magdaléna Daňková, Plzeň

9.  Michal Ertl, Holýšov

10. Jana Tomšíková, Plzeň

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Štítky Piráti, krajské volby, kampaň, Rudolf Špoták, Plzeňský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.