pátek 2. prosince 2022 Blanka

V Rokycanech bude koalice Rokycanští patrioti, ANO a Pro naše Rokycany

V Rokycanech se na nové koalici dohodli vítězní Rokycanští patrioti, ANO a uskupení Pro naše Rokycany - Zelení a nezávislí kandidáti. Získají tak v zastupitelstvu s 21 členy většinu 13 hlasů. Patrioti a ANO byli už nyní v dosavadní koalici, jejich další dva partneři Nezávislí a ODS, letos kandidující v koalici Spolu, skončí v opozici. O výsledku večerního jednání informoval novináře lídr Rokycanských patriotů a dosavadní místostarosta Tomáš Rada, který by se měl stát novým starostou čtrnáctitisícových Rokycan.

Funkce místostarosty by měla připadnout lídrovi kandidátky ANO a nezávislých kandidátů Jiřímu Sýkorovi. Dosud měli v Rokycanech dva místostarosty, nově se podle Rady počítá jen s jedním. Rada byl místostarostou dvě volební období. V sedmičlenné radě budou mít Rokycanští patrioti a ANO po třech křeslech, jedno místo připadne Pro naše Rokycany. Lídr Pro naše Rokycany Karel Vodička byl i v dosavadní koalici, před čtyřmi lety byl ale zvolen za Nezávislé a byl i radním města. Ustavující zasedání zastupitelstva by se mělo konat mezi 10. a 17. říjnem, odhaduje Tomáš Rada.

Dosavadní starosta Václav Kočí (Nezávislí) už v sobotu po sečtení výsledků novinářům řekl, že příliš nepočítá s tím, že jeho hnutí bude přizváno ke koaličnímu jednání. „O dost jsme si pohoršili. Přišli jsme o dva zastupitele, myslím si, že ANO hodně zabralo a celostátní kampaň jim pomohla," řekl. Kromě něj by měl v opozici skončit také Jan Šašek (ODS), který byl dvě volební období místostarostou.

Komunální volby v Rokycanech vyhráli Rokycanští patrioti se šesti mandáty, hnutí ANO jich má pět, Spolu a Nezávislí mají po třech mandátech, dva zastupitele má uskupení Pro naše Rokycany se Zelenými a nezávislými kandidáty. Po jednom zastupiteli budou míst Pro Rokycany a KSČM.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Wikimedia Commons / Krabat77

Štítky volby 2022, volby do zastupitelstva, Rokycany

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.