středa 28. září 2022 Václav

Nádraží v Horšovském Týně se po 130 letech dočkalo první velké opravy

Nová okna, fasáda, mobiliář i bezbariérový přístup do čekárny. Správa železnic za 9,5 milionu korun opravila nádražní budovu v Horšovském Týně na Domažlicku. Budova tam stojí od roku 1893 a za celou svou historii nikdy neprošla žádnou větší obnovou.

Stanice v Horšovském Týně se nachází na regionální stanici Staňkov-Poběžovice. Správa železnic s pracemi začala na konci loňského roku. „V rámci prací došlo k výměně všech oken a dveří, dále k opravě fasády, vnitřních prostor pro zaměstnance Správy železnic a čekárny pro cestující. Dělníci provedli výměnu střešní krytiny včetně tesařských a klempířských prvků, součástí úprav byla rovněž kompletní oprava rozvodů elektroinstalace, kanalizace, vody a topení,“ vyjmenovává mluvčí Správy železnic Radka Pistoriusová.

Čekárna pro cestující a prostor nástupiště pod peronním přístřeškem dostaly nový orientační systém, lavičky, odpadkové koše a stojany na kola. Přístup do čekárny je nově bezbariérový. „Na tomto nádraží připravíme a zajistíme rovněž osazení informačního systému v jednotném designu tak, aby světelné tabule zahrnovaly nejenom vlaky, ale i návazné autobusy. Objednáváme jako kraj i vytápěnou čekárnu, která by měla poskytovat dobrý komfort cestujícím,“ uvedl náměstek hejtmana Pavel Čížek (STAN) a dodal, že by od roku 2025 měly na této trati začít jezdit modernější vlaky.

FOTO: Podívejte se do útrob hlavního nádraží, kde probíhá rozsáhlá rekonstrukce za 670 milionů

Obrovskou a velmi náročnou rekonstrukcí prochází památkově chráněná výpravní budova plzeňského hlavního nádraží. Objekt, který se cestujícím slavnostně otevřel v roce 1907, dostane novou střechu, fasádu a okna. Velké změny dozná také interiér....

 

V Plzeňském kraji se již dočkaly obnovy budovy na nádražích Poběžovice, Domažlice město, Plasy, Starý Plzenec, Nemilkov, Hrádek u Sušice, Železná Ruda-Alžbětín, Velké Hydčice, Hostouň, Nezvěstice, Kařízek, Staňkov, Žihle, Horažďovice, Sušice, Blovice, Kolinec, Nýrsko, Pačejov a Mladotice. Naplno běží práce na hlavním vlakovém nádraží v Plzni, v Plané u Mariánských Lázní, Tachově a v Přešticích.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Krajský úřad Plzeňského kraje

Štítky Horšovský Týn, Domažlicko, oprava nádražní budovy, Správa železnic

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.