čtvrtek 27. ledna 2022 Ingrid

Větší počet nehod vyšetřovali loni policisté v Plzeňském kraji v porovnání s rokem 2020. Zemřelo při nich 34 lidí

Počet dopravních nehod v Plzeňském kraji loni vzrostl v porovnání s předloňským rokem. Dopravní policisté za rok 2021 evidují v regionu celkem 3 914 dopravních nehod, což je o 183 nehod více než v roce 2020. Při nehodách zemřelo 34 lidí, 84 utrpělo těžké zranění a lehce se zranilo 1 428 osob. Nejméně dopravních kolizí policisté evidují na Rokycansku, nejvíce jich bylo samozřejmě v Plzni.

„V porovnání s předloňským rokem se jedná o pokles v počtu lehce zraněných (-50), i v počtu těžce zraněných (-10). Usmrcených osob bylo o tři více než v předloňském roce. Celková škoda přesáhla 315 000 000 korun,“ uvedla mluvčí policie Dagmar Jiroušková. Nejčastější příčinou dopravních nehod byly tradičně nesprávný způsob jízdy (2 251 případů), nepřiměřená rychlost (788) a nedání přednosti (375). Chodci byli viníky v 59 případech nehod. Při těchto kolizích přišli čtyři z nich o život. V šestnácti případech se staly účastníkem nehody děti.

Všechny složky IZS, včetně vrtulníku letecké záchranné služby, zasahovaly dnes v podvečer na nechvalně známém úseku silnice mezi Domažlicemi a Kdyní. Při střetu s kamionem tam zahynul motorkář. Řidič kamionu nedal při odbočování vlevo přednost...

„Požití alkoholu ze strany řidiče jako viníka bylo při dopravních nehodách zjištěno ve 293 případech, což je o čtyři případy méně než v předloňském roce. Viníků pod vlivem jiných omamných látek policisté v Plzeňském kraji evidují celkem 34, tedy o 8 více než v roce 2020,“ konstatovala mluvčí policie.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Policie ČR / HZSPK

Štítky nehoda, statistika nehod, smrtelná nehoda, opilý řidič, alkohol za volantem, Plzeňský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.