čtvrtek 21. ledna 2021 Běla

Už je to tady! Nově nazdobená vánoční tramvaj se Plzeňanům představí na první advent

Na svou první okružní jízdu vyjede v neděli 29. listopadu z vozovny Slovany speciálně vyzdobená populární vánoční tramvaj. Zpříjemňovat předvánoční čas bude v Plzni již potřetí a stejně jako v minulém roce bude kromě vnějšího polepu vyzdoben i interiér vozu. Od pondělka pak bude vánoční tramvaj  vozit cestující na pravidelné lince 2. A určitě to bude nejkrásnější vánoční tramvaj z celé republiky. 

„V předešlých dvou letech jsme na naši vánoční tramvaj dostávali velké množství pozitivních ohlasů od malých i velkých cestujících. Rozhodli jsme se proto v tradici pokračovat i letos. Myslím, že zvláště v této nelehké době je třeba šířit radost a věřím, že vánoční tramvaj vykouzlí na tvářích lidí v ulicích nejeden úsměv,“ uvádí Roman Zarzycký (ANO), náměstek primátora a předseda představenstva Plzeňských městských dopravních podniků.

Na výzdobě tramvaje se intenzivně pracovalo skoro celý týden. Kromě celoplošného polepu, na kterém se letos objevují i dominanty plzeňského náměstí, je tramvaj vyzdobena přibližně dvěma tisíci světýlek a také vánočními dekory v interiéru. Přenášet vánoční náladu tak na cestující bude i po dobu jízdy.

V neděli 29. listopadu bude vánoční tramvaj jezdit na trase Palacké náměstí – Mikulášské náměstí. Orientační časy odjezdu z Palackého náměstí jsou následující: 16:25, 16:55, 17:25, 17:55, 18:25 a 18:55. Jízdné bude v neděli zdarma.

Od pondělka pak bude tramvaj v pracovních dnech nasazena na pravidelné lince 2, o víkendech na lince 4, a to minimálně do konce prosince. Podrobné jízdní řády budou zveřejněny na webových stánkách www.pmdp.cz.

Letos v lednu se loňská plzeňská vánoční tramvaj umístila na druhém místě v anketě mezi 23 vybranými evropskými městy. Rozhodli o tom v hlasování čtenáři dopravního magazínu MHD86.cz. Nejhezčí vánočně nazdobená tramvaj podle čtenářů jezdila v maďarském Miškovci. Třetí příčka patří tramvaji z Budapešti. Do třetího ročníku ankety se tentokrát zapojilo rekordních 73 625 osob. 

Plzeňská vánoční tramvaj obhájila v anketě loňské druhé místo. Získala 16 640 hlasů. Pro vítěznou tramvaj z Miškovce hlasovalo 52 333 čtenářů. Bronzová Budapešť nasbírala 3022 hlasů. Uvidíme, jak si povede vánoční tramvaj letos, ale určitě bude opět atakovat přední příčky. 

Ohodnoť článek

Autoři | Foto PMDP

Štítky vánoční tramvaj, PMDP, vánoční výzdoba, Plzeň

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.