sobota 8. srpna 2020 Soběslav

Vylepšil si skládačku, na té se pak v opilosti vyboural. Další řidič nadýchal přes tři promile

Opilý sedmapadesátiletý muž usedl na své kolo těsně po poledni. Bicykl si navíc v minulosti upravil a přidělal na něj elektromotor. Svoji vylepšenou skládačku v zatáčce už nedokázal zkrotit a vyboural se.

Mezi obcemi Mutěnín a Drahotín na Domažlicku se kolem poledne pohyboval po silnici opilý cyklista. Ten na svém skládacím kole, vylepšeném o elektromotor, vjel v zatáčce do výtluku a spadl.

„Utrpěl zranění a byl převezen do nemocnice k ošetření. Na výzvu policistů se podrobil dechové zkoušce ke zjištění, zda nejel pod vlivem alkoholu. Odborné měření elektronickým přístrojem bylo s pozitivním výsledkem 1,48 promile alkoholu v krvi,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Cyklista není jediným hříšníkem, který se na Domažlicku vydal na silnici pod vlivem. Dalším byl dvaačtyřicetiletý muž. Toho zastavili policisté v Horšovském Týně. „Odborné měření bylo s pozitivním výsledkem 3,20 promile alkoholu v krvi. Policisté opilého řidiče zajistili a převezli do lékařského zařízení, kde se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Případem se dále zabývají,“ dodala Brožová.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto PČR

Štítky doprava, nehoda, alkohol, cyklista, řidič, Domažlice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.