sobota 8. srpna 2020 Soběslav

Koronavirová opatření v MHD padají, PMDP lákájí cestující do veřejné dopravy

Výrazný pokles cestujících ve veřejné dopravě způsobila koronavirová omezení a výjimkou není ani Plzeň. Proto se Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP) připojují k mezinárodní kampani za lepší mobilitu.

Cílem kampaně není vrátit stav veřejné dopravy do stavu před epidemií, ale využít nastalou situaci jako příležitost přebudovat mobilitu k lepšímu a vrátit města lidem.

„Po uvolnění omezeného pohybu osob se ulice Plzně bohužel rychle vrátily zpět k dopravním zácpám. Rádi jsme se proto nyní připojili k dalším členům Mezinárodní unie veřejné dopravy (UITP), kteří společně zahajují celosvětovou kampaň s názvem Back to better mobility, jejímž cílem je učinit systémy veřejné dopravy středobodem plánů obnovy,“ říká Roman Zarzycký (ANO), náměstek primátora a předseda představenstva PMDP. Podpora mobility podle jeho slov vede k lepšímu životu ve městě.

„V Plzni se počet cestujících pomalu navyšuje. V současné době se pohybujeme okolo 170 tisíc přepravených osob denně. Věřím, že většina cestujících se brzy vrátí ke svým cestovním návykům. Od 1. 7. odpadne i jedno z posledních omezení v souvislosti s koronavirem, cestující již ve vozech MHD nebudou nuceni mít zakrytá ústa a nos,“ popisuje Jiří Ptáček, generální ředitel PMDP.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Autoři | Foto Plzen.eu

Štítky PMDP, MHD, veřejná doprava, pokles cestujících, koronavirus, opatření

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.