sobota 4. července 2020 Prokop

Trojice dokončených silničních staveb se pro motoristy poprvé otevře v sobotu

Zase o něco plynulejší by měl být už od soboty provoz v ulicích Plzně. Pro motoristy se totiž otevřou tři dokončené silniční stavby. Řidiči znovu projedou po více než rok uzavřené Mohylové ulici na Doubravce, zprovozněna bude nově vybudovaná křižovatka ulic Kaplířova – Klatovská – U Borského parku a dokončena bude také rekonstrukce tramvajové trati a vozovky ve Sladkovského ulici na Slovanech.

Všemi třemi zrekonstruovanými úseky bude možné projet poprvé v sobotu 13. června 2020. „Nejnáročnější byla pro řidiče a především pro místní občany, kompletní úprava Mohylové ulice, jejíž oprava trvala více než jeden rok. Zrekonstruovaná křižovatka Kaplířova – Klatovská – U Borského parku vyřešila špatnou přehlednost tohoto dopravního uzlu, který bude nově řízen světelnou signalizací. Na Slovanech ve Sladkovského bylo nutné vyměnit tramvajovou trať včetně vozovky,“ přiblížil primátor města Martin Baxa (ODS).

Křižovatka Kaplířova – Klatovská – U Borského parku:

Křižovatka ulic Kaplířova – Klatovská – U Borského parku v blízkosti bývalé konečné tramvajové linky číslo 4 bude zprovozněna od soboty 13. června. Řidiči se dostanou obousměrně od Litic do centra města po Klatovské třídě včetně odbočení do ulice U Borského parku. Bezpečný průjezd křižovatkou bude řízen světelnou signalizací. Ta zajistí lepší plynulost provozu a současně zvýší bezpečnost motoristů i chodců.

Po rekonstrukci křižovatky se vrátí na svou původní trasu odkloněné autobusové linky 21 a N4 z Bor do Litic a zpět. Na tramvajové lince číslo 4 bude zprovozněna zastávka Borský park ve směru do centra.

Stavební práce v této oblasti budou pokračovat ale až do konce června. „Do 21. června dokončí stavebníci zbylé přilehlé chodníky a poté budou následovat finální úpravy terénu. Vzhledem ke klimatickým podmínkám a vegetačnímu období je na září a říjen naplánováno definitivní dokončení celé stavby zahrnující výsadbu stromů a sadové úpravy,“ dodal David Malán z Odboru investic Magistrátu města Plzně.

Mohylová ulice:

Mohylová ulice bude rovněž zprovozněna od soboty 13. června. Stavba se rozdělila na tři základní etapy realizované za úplné uzavírky jednotlivých úseků s objízdnou trasou. Délka stavebních úprav Mohylové ulice byla 466 metrů.

Komunikace má nové šířkové uspořádání, včetně výměny konstrukčních a krycích vrstev. Rekonstrukcí prošly zastávkové zálivy autobusů MHD, práce zahrnuly i úpravy stávajících chodníků na stezku pro chodce a cyklisty, úpravy křižovatkových napojení místních komunikací a vybudování nových parkovacích stání. „Rekonstrukce navazujícího mostu přes Úslavu spočívala v zesílení nosné konstrukce, výměně vozovky a izolace, mostních závěrů, zídek, ložisek, zábradlí, asfaltových chodníků a celkové sanaci železobetonové konstrukce mostu,“ popsal rekonstrukci náměstek pro oblast dopravy Michal Vozobule (TOP 09).

Sladkovského ulice:

Měsíc trvala rekonstrukce tramvajové trati a vozovky ve Sladkovského ulici. V ulici se vyměnily panely, do nichž se upevňují tramvajové kolejnice, včetně asfaltobetonového podloží. Nové je i trakční vedení. Město opravilo i navazující vozovku včetně parkovacích míst a nástupní hranu v zastávce U Duhy.

„Rekonstrukce byla nutná, protože nevyhovovala část svršku tramvajového tělesa. Jejím dokončením se zvýší komfort pro cestující v tramvajích, sníží se hluková zátěž a také se zlepší odvodnění dané plochy. Celkové náklady stavby jsou 19,69 milionu korun,“ doplnil Michal Vozobule.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Plzen.eu

Štítky doprava, rekonstrukce, ulice, objízdné trasy, komunikace, kolony, zácpy, plynulost provozu

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.