středa 8. července 2020 Nora

Dopravní podnik upozorňuje cestující, aby si ohlídali platnost jejich Plzeňské karty

Víte, kdy končí platnost vaší Plzeňské karty? Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP) upozorňují cestující, aby si tento údaj pečlivě hlídali a doporučují si o výměnu Plzeňské karty zažádat nejpozději 30 dní před jejím skončením. Po konci platnosti totiž přepravní kontrola kartu již nenačte a cestující se ani neodbaví u odbavovacího zařízení.

Všechny Plzeňské karty se od roku 2014 vydávají s platností na pět let, konec platnosti je uveden na přední straně karty pod fotografií. „Dobíjení přes platnost karty umožňujeme zejména kvůli komfortu zákazníků, protože pokud by to nebylo možné, nemohl by si zákazník na kartu s platností končící za 11 měsíců dobít roční kupón. Po uplynutí platnosti je však karta nefunkční, a tak z ní není možné vyčíst informace o platnosti kupónu,“ popisuje Jan Schejbal, vedoucí odboru příjmy z dopravy PMDP. Revizor při kontrole neplatné karty nekompromisně vystaví pokutu.

„Cestující si následně na zákaznickém centru musí nechat vyrobit kartu na počkání, na kterou mu bude přehrán jeho kupon, a s tou zajít na doplatkovou pokladnu PMDP, kde prokáže, že v době kontroly měl aktivní předplatné. To vše do 15 kalendářních dnů od vypsání záznamu o provedené přepravní kontrole. Pokud splní tyto podmínky, bude mu pokuta stornována,“ uvedl Schejbal.

Výměna Plzeňské karty standardně trvá 20 pracovních dní, proto by si cestující měl podat žádost o výměnu karty nejpozději 30 dní před skončením její platnosti. „Pokud si cestující nechtějí hlídat datum platnosti karty sami, doporučujeme registraci na e-shopu Plzeňské karty. V nastavení si zákazníci mohou zvolit automatické upozornění na blížící se expiraci karty,“ vysvětlil Milan Braun, vedoucí odboru Plzeňská karta.

V případě, že na své Plzeňské kartě někdo datum platnosti karty nemá, jedná se o starý typ Plzeňských karet, jejichž řízená výměna skončila v prosinci 2019. V takovém případě je třeba si zažádat o novou kartu okamžitě.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Štítky Plzeňská karta, PMDP, revizoři, platnost karty, MHD, předplatné, pokuty

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.