Počasí dnes7,2 °C, zítra6,8 °C
Neděle 9. března 2025  |  Svátek má Františka
Bez reklam

Motoristé se zbaví jednoho otravného semaforu. Startují práce na úpravě výjezdu z Veleslavínovy ulice

Autoři | Foto Radka Žáková

Práce na úpravě jednosměrného výjezdu z Veleslavínovy ulice ve směru na Lochotín u hlavní pošty v Plzni startují v pondělí 10. března. Po skončení úprav, které se dotknou i pěších a cyklistů, už nebude výjezd vozidel směrem k mostu generála Pattona na Karlovarskou řídit semafor. To by mělo zrychlit výjezd. Stavba potrvá do konce dubna a město přijde na 3,2 milionu korun.

„Cílem úprav je umožnit výjezd většímu počtu vozidel. Chceme odstranit stávající semafor, proto musíme nájezd v Sadech Pětatřicátníků upravit tak, aby zde měli řidiči lepší rozhledové podmínky při vyjíždění. Pokud zde bude výjezd bez světelné signalizace, budou moci řidiči využít více mezer v hlavním proudu vozidel a může se tak i zkrátit doba čekání,“ řekl Aleš Tolar (STAN), náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí.

Stavební úpravy zahrnují také část okolních ploch zeleně, chodníků a cyklostezky. Pás určený cyklistům směřujícím k Novému divadlu i do Smetanových sadů bude nově vydlážděn dlažebními kostkami se speciálně štípanou dlažbou, která má opracovanou horní stranu pro pohodlnější jízdu na kole.

Řidiči v historickém centru budou po dobu stavby upozorněni výstražnými značkami, že průjezd Veleslavínovou ulicí je uzavřen. V posledním týdnu stavebních prací budou částečně omezeni řidiči, přijíždějící k místu stavby z Palackého náměstí a směrem od synagogy. Důvodem je zúžení do jednoho jízdního pruhu místo dosavadních dvou v místě přechodu pro chodce a přejezdu pro cyklisty před hlavní poštou.

Chodci budou muset místo stavby obejít po chodníku kolem hlavní pošty. Cyklisté mohou buď použít komunikaci v Sadech Pětatřicátníků souběžnou s uzavřeným úsekem stezky a úsek kolem pošty projít po chodníku, nebo již před mostem generála Pattona odbočit na Lochotínskou lávku a do centra dojet přes Mlýnskou strouhu.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky Veleslavínova ulice, jednosměrný výjezd, výjezd, úprav ulice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Motoristé se zbaví jednoho otravného semaforu. Startují práce na úpravě výjezdu z Veleslavínovy ulice  |  Doprava  |  Zprávy  |  Plzeňská Drbna - zprávy z Plzně a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.