pátek 10. července 2020 Libuše / Amálie

Motoristé pozor! Začínají opravy Francouzské ulice v Plzni a zavírá se pro dopravu

Z důvodu celoplošných oprav se od pondělí 16. března uzavře pro veškerý provoz Francouzská ulice v Plzni na Slovanech. Rozsáhlé stavební práce na této důležité komunikaci jsou naplánovány do 29. března. Kvůli uzavírce se změní i trasy MHD linek 29 a 30. Stavba vyjde přibližně na tři miliony korun.

„Komunikace se musí opravit kvůli prodloužení životnosti konstrukce vozovky. Vrchní asfaltová vrstva je vlivem provozního opotřebení poškozená a vykazuje množství prasklin různého rozsahu. Její výměnou se zamezí degradaci dalších konstrukčních vrstev vozovky,“ shrnula důvody opravy mluvčí magistrátu Marie Fialová.

Výměna vrstvy vozovky se uskuteční v úseku Částkova – Slovanská alej včetně napojení ulic Krejčíkova, Strnadova a Čapkovo náměstí. Součástí stavby jsou i lokální stavební úpravy dělícího ostrůvku a dlážděných vodících linek.

„S platností od zahájení provozu 16. 3. do ukončení provozu 29.3. budou linky 29, 30 odkloněny obousměrně z Francouzské ulice. Obě budou vedeny obousměrně Částkovou a Slovanskou ulicí,“ řekla mluvčí Fialová.

Zastávky Poliklinika Slovany budou přeloženy do úseku Částkovy ulice mezi okružní křižovatkou a Rychtaříkovou ulicí. Zastávky Pošta Francouzská a Slovany budou zrušeny a nahrazeny zastávkami linek 1 a N5 Olšová a Vřesová. Rozsah provozu linek č. 29 a 30 se nemění.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto facebook.com

Štítky oprava ulice, doprava v Plzni, dopravní infrastruktura, Francouzská třída, MHD, rekonstrukce

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.