čtvrtek 27. ledna 2022 Ingrid

Řidička na přechodu smetla chodce, muž po leteckém transportu zemřel v nemocnici na následky zranění

Chodce přecházejícího po přechodu doslova smetla se svým vozem značky Škoda Roomster jedenačtyřicetiletá řidička. Osmapadesátiletý muž trpěl velmi těžká zranění a letecká záchranná služba ho transportovala do plzeňské fakultní nemocnice. Tam bohužel svým zraněním podlehl.  

„Nehoda se stala v úterý v 17.45 hodin v Klatovech před OC Albert. Žena přijížděla ulicí 5. května ve směru od Železné Rudy. V blízkosti obchodního domu řidička z nezjištěného důvodu pravděpodobně přehlédla muže, který přecházel v místě přechodu pro chodce a v prostoru přechodu došlo ke střetu,“ uvedla mluvčí policie Eva Červenková.  

„Chodec utrpěl velmi vážná zranění. Byl v bezvědomí se zajištěnými dýchacími cestami transportován leteckou cestou na emergency do fakultní nemocnice v Plzni na Lochotíně,“ uvedla mluvčí záchranné služby Mária Svobodová.

„Muž svým zraněním v nemocnici podlehl. Policisté u řidičky provedli dechovou zkoušku, která byla s negativním výsledkem. U zemřelého bude nařízena soudní pitva. Přesnou příčinou a veškerými okolnostmi dopravní nehody se budou zabývat kriminalisté z územního odboru Klatovy. Policisté žádají případné svědky dopravní nehody, aby se přihlásili na bezplatnou linku 158,“ doplnila mluvčí policie.

Hodnocení článku je 88 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Letecká záchranná služba Armády ČR

Štítky nehoda, sražený chodec, těžké zranění, letecká záchranná služba, smrt, řidička srazila chodce

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.