neděle 28. listopadu 2021 René

S ohledem na epidemickou situaci Plzeňský kraj doporučuje svým školám zvážení ředitelského volna

Vyhlášení ředitelského volna na první dva dny v příštím týdnu doporučilo vedení Plzeňského kraje svým 43 středním školám. Stalo se tak v návaznosti na doporučení hygieniků a s ohledem na epidemickou situaci v regionu. Školy by mohly volno spojit s podzimními prázdninami. Rozhodnutí samotné je na ředitelích škol.

„Kraj na doporučení hlavní hygieničky a po projednání s ředitelem Krajské hygienické stanice Plzeňského kraje ve čtvrtek oslovil dopisem ředitele krajských škol, aby na základě situace v konkrétním zařízení a dle aktuálních počtů nakažených zvážili možnost ředitelského volna v pondělí 25. 10. a úterý 26. 10. 2021. Tím by prodloužili žákům prázdniny a umožnili zklidnění situace ve své škole a zároveň zabránili potencionálnímu šíření nákazy mezi žáky,“ uvedla mluvčí kraje Eva Mertlová.  

„Dali jsme středním školám ke zvážení možnost udělení ředitelského volna. Ředitelé škol se rozhodnou na základě aktuální situace v daném zařízení,“ říká náměstek hejtmanky pro oblast školství a sportu Rudolf Salvetr (ODS). Ředitelské volno obratem potvrdily čtyři střední školy, Horažďovice, Oselce, Sušice a Stříbro.

Podle informací KHS byo včera 47 školských zařízení v kraji zasažených koronavirem. Jednalo se o 38 základních škol, šest středních a tři mateřské. V minulém týdnu jich bylo 34. „Nejsou uzavřené, ale mají v některých třídách karantény a pozitivní děti. Každá škola si to řeší po svém s hygienou. Počet pozitivních osob z těchto zařízení je 87, z toho je 71 dětí,“ konstatovala mluvčí kraje.

Město Plzeň nedalo svým 26 základním školám ohledně ředitelského volna žádnou instrukci a rozhodnutí nechalo na ředitelích. „Ti zvažují situaci. Kde nemají žádný záchyt covidu, na ředitelské volno nepřistupují, tam, kde například záchyt je, nebo je ještě i záchyt covidu v kombinaci s chřipkou, tak volno vyhlašují,“ řekla mluvčí magistrátu Eva Barborková. Už ve čtvrtek přistoupilo k vyhlášení volna pět škol. Další se mohou rozhodnout ještě během dnešního dne.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Pixabay.com

Štítky ředitelské volno, školy, hygienici, epidemická situace, Plzeňský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.